ΟΦΗ

Ναϊμέγκεν – ΟΦΗ 2-0: Με ήττα φεύγει από την Ολλανδία

Ναϊμέγκεν - ΟΦΗ: «Αντίο» με ήττα (2-0) για τους Κρητικούς στην Ολλανδία. Το Σάββατο (31/7) η αποστολή αναχωρεί στις 11:20 (τοπική ώρα) και στο Ηράκλειο αναμένεται στις 15:40

Ναϊμέγκεν – ΟΦΗ: «Αντίο» με ήττα (2-0) για τους Κρητικούς στην Ολλανδία. Το Σάββατο (31/7) η αποστολή αναχωρεί στις 11:20 (τοπική ώρα) και στο Ηράκλειο αναμένεται στις 15:40.

Ναϊμέγκεν και ΟΦΗ ήθελαν να δοκιμάσουν και ορισμένα πράγματα σε αυτό το φιλικό. Ο Νίκος Νιόπλιας ξεκίνησε κάποιους παίκτες που δεν είχαν πολλά λεπτά συμμετοχής στο ματς με την Άλκμααρ.

Δεν μπήκαν καλά στο ματς οι Κρητικοί και μόλις στο 12′ η Ναϊμέγκεν κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπρούιν και έκανε το 1-0. Στη συνέχεια δεν υπήρχαν πολλές φάσεις. Απειλητική κυρίως ήταν η ολλανδική ομάδα κατά βάσει μέσω αντεπιθέσεων.

Στο 35′ ο Μάρκες βρήκε με βαθιά μπαλιά τον Οκίτα, αλλά εκείνος από πλεονεκτική θέση αστόχησε. Στο 40′ ο Γκονσάλες δεν βρήκε στόχο και το ημίχρονο έληξε με μία εντυπωσιακή απόκρουση του Σωτηρίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αλλαγές και στο 52′ ο Μάρκες με κεφαλιά έκανε το 2-0. Ο ΟΦΗ συνέχισε να μην είναι ιδιαίτερα απειλητικός και γκολ δεν έβαλε έως το φινάλε της αναμέτρησης.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Βούρος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μπαλογιάννης, Νέιρα, Ουές, Γρίβας, Στάρτζεον, Γκονσάλες (δοκιμή).

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν επίσης οι: Σηφάκης, Διαμαντής, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Πασαλίδης, Ντε Γκουζμάν, Σαρδινέρο, Καστάνιος.

Ο Σιμάο κάνει καταγγελία εις βάρος της ΑΕΚ στη FIFA!

Κορονοϊός: Τα τελευταία δεδομένα στη χώρα – Τι ανακοίνωσε ο ΕΟΔΥ

Survivor 30/7: Έγινε του… Άγιου Δομίνικου στα μπουζούκια – Παίκτρια τα έσπασε με «καυτή» εμφάνιση

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη OFI Crete F.C. (@oficretefc)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ναϊμέγκεν – ΟΦΗ 2-0: Με ήττα φεύγει από την Ολλανδία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.