ΟΦΗ

Νίκος Παπαδόπουλος: «Δεν μπορώ να το εξηγήσω»

Σκασμένος ο τεχνικός του ΟΦΗ για τον τρόπο που ηττήθηκε η ομάδα του από τον Αστέρα Τρίπολης

Δεν μπορούσε να πιστέψει ο Νίκος Παπαδόπουλος τον τρόπο που ήρθε η ήττα από τον Αστέρα στην Τρίπολη.

Ο τεχνικός του ΟΦΗ αδυνατούσε να εξηγήσει την οπισθοχώρηση των παικτών του στο τελευταίο ημίωρο του ματς.

Στις δηλώσεις του στην συνέντευξη τύπου, αναφέρθηκε στο δεύτερο μέρος, όπου οι Κρητικοί δεν μπορούσαν να κρατήσουν την μπάλα στα πόδια τους και οι Αρκάδες έφτασαν στην ανατροπή.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Νίκος Παπαδόπουλος

«Σ’ ένα παιχνίδι που καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου πήγε όπως το θέλαμε, γιατί ξέραμε ότι ο Αστέρας είναι μια ποιοτική ομάδα με κατοχή μπάλας, καταφέραμε και προηγηθήκαμε. Ξεκινήσαμε καλά και το δεύτερο ημίχρονο, αλλά αδικαιολόγητα για 25-30 λεπτά η ομάδα έμεινε πολύ πίσω.

Δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε την μπάλα, δεν μπορούσαμε να βγούμε από την περιοχή μας. Νομίζω ότι ο Αστέρας δικαιούταν και έβαλε τα γκολ. Ήταν κρίμα για μας η διαχείριση του ματς από τους παίκτες μας. Έτσι όπως ανταποκρίθηκαν μετά από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω, γιατί το έχουμε συζητήσει και το έχουμε δουλέψει. Βάλαμε επιθετικούς παίκτες για να κρατήσουμε την μπάλα, όμως δεν τα καταφέραμε. Δυστυχώς δεν πήραμε τίποτα από το παιχνίδι.

Συγχαρητήρια στον Αστέρα για τη νίκη του. Έχουμε ακόμη ένα ματς στην έδρα ματς πριν τελειώσει ο πρώτος γύρος. Θέλουμε να κλείσουμε καλά τη χρονιά και να πάρουμε βαθμούς, γιατί τους έχουμε ανάγκη».

Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 2-1: Ανατροπή με Τόνσο

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκος Παπαδόπουλος: «Δεν μπορώ να το εξηγήσω»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.