ΟΦΗ

ΟΦΗ: Στα ρηχά οι «ρεζέρβες» και ήττα

Οι Κρητικοί έχασαν με 3-0 με τον Γιώργο Σίμο να κάνει πολλές αλλαγές

Με πολλές αλλαγές παρατάχθηκε ο ΟΦΗ στο πέμπτο του φιλικό κόντρα στην Έμμεν και τελικά γνώρισε την ήττα με 3-0. Οι «ρεζέρβες», αν μη τι άλλο, δεν ικανοποίησαν.

Ο Γιώργος Σίμος επέλεξε να δώσει χρόνο συμμετοχής και σε άλλους παίκτες για να τους τσεκάρει. Λίγοι είναι εκείνοι που διασώθηκαν. Το αν αυτό είναι αρκετό για να βγάλει συμπεράσματα για κάποιους, θα φανεί.

Ο ΟΦΗ είχε την πρώτη του καλή στιγμή στο 8′ με το σουτ του Σουρνάκη να φεύγει εκτός. Στο 23′ ο Ντε Λέου άνοιξε το σκορ για την Έμμεν. Ο Λάουρσεν έκανε το σουτ, ο Δερμιτζάκης έδιωξε τη μπάλα, αλλά στην επαναφορά ο Ντε Λέου νίκησε τον τερματοφύλακα των Κρητικών. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Άριας πήρε την κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ και έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους ο Πέρσον με κεφαλιά έχασε την ευκαιρία να μειώσει, καθώς ο Τέλγκενκαμπ επενέβη σωτήρια. Ο Σουηδός είχε και μία καλή στιγμή στο 51′. Δύο λεπτά μετά ο Σακόρ σούταρε στα σώματα των αμυντικών, όπως και ο Φερέιρα στην επαναφορά. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 55′ από τον Κόλαρ.

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Μπολάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης (59′ Μαρινάκης), Σουρνάκης (46′ Σακόρ), Οικονόμου, Νέιρα (55′ Τσιλιανίδης), Σόουζα (55′ Σεμέντο), Πέρσον (55′ Μεγιάδο), Μάνος (46′ Σασί).

ΕΜΜΕΝ: Τέλγκενκαμπ, Βέεντορπ, Μπάκερ, Ντε Λέου, Κολαρ, Λάουρσεν, Τσακόν, Ούγκρινιτς, Μπιζλ, Άριας, Μπουρνέτ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΟΦΗ: Στα ρηχά οι «ρεζέρβες» και ήττα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.