ΟΦΗ

ΟΦΗ: Τα highlights της ήττας από την Έουπεν (vid)

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 3-1 από την Έουπεν σε φιλικό που έγινε την Παρασκευή (19/7), στο πλαίσιο της προετοιμασίας του ενόψει της νέας σεζόν.

Τα γκολ της Έουπεν σημειώθηκαν με πανομοιότυπο τρόπο, στο 9’ (Tσαμπικέτι), το 44’ (Μπαουτίστα) και το 68’ (Λοράν).

«όμιλος» είχε ισοφαρίσει προσωρινά (στο 41’) με κεφαλιά του Πέρσον, ενώ στο 43’ ο Νέιρα αστόχησε σε πέναλτι.

Δείτε στο παρακάτω βίντεο τις καλύτερες στιγμές της συγκεκριμένης φιλικής αναμέτρησης:

Ο ΟΦΗ μπήκε πιο δυνατά στο γήπεδο από την αντίπαλό του, έχοντας την πρώτη ευκαιρία μόλις στο 3’ με τον Φερέιρα, ο οποίος με αδύναμο πλασέ εντός περιοχής δεν κατάφερε να νικήσει τον Βαν Κρόμπριτζ.

Στο 9ο λεπτό η Έουπεν άνοιξε το σκορ με εύστοχο σουτ του Κιαμπιτσέτι μέσα από την περιοχή, ενώ στο 37’ ο Πέρσον πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για την ομάδα μας. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντίνα, ο Σουηδός πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Βαν Κρόμπριτζ.

Δυο λεπτά αργότερα ο Ντίνας εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, η μπάλα όμως πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων. Στο 43ο λεπτό η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί, όταν μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Πέρσον, ο Νέιρα ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά νικήθηκε από τον γκολκίπερ της Έουπεν. Αντί να πάρει το προβάδισμα ο ΟΦΗ, οι γηπεδούχοι μπήκαν και πάλι μπροστά στο σκορ, με τον Μπαουτίστα.

Στο 56’ ο ΟΦΗ είχε μια ακόμη καλή στιγμή, όταν μετά το σουτ του Μάνου, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. Στο 68’ ο Λάουρεν με εύστοχο σουτ εντός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για την Έουπεν.

ΟΦΗ: Οι παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Δερμιτζάκης, Μπολάκης, Περδίκης, Μεγιάδο, Μαρινάκης, Νέιρα, Σουρνάκης, Ντίνας, Τσιλιανίδης, Φερέιρα, Πέρσον
Επίσης αγωνίστηκαν οι: Σωτηρίου, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Μπράουν, Νάστος, Σακόρ, Σαμίρ Ναμπί, Αντίλ Ναμπί, Μάνος, Σεμέντο, Σασί

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΟΦΗ: Τα highlights της ήττας από την Έουπεν (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.