ΟΦΗ

Σίμος: «Τα παιδιά έδωσαν ό,τι είχαν, ήταν μία κακιά στιγμή»

Για δεύτερο εντός έδρας ματς στη Super League 1 και τρίτο συνολικά ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη. Αυτή τη φορά ισοφαρίστηκε σε 2-2 στο φινάλε από τον Ατρόμητο. Ωστόσο, ο Γιώργος Σίμος έμεινε ικανοποιημένος από όσα είδε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Αναλυτικά όσα είπε ο Σίμος στη NOVA μετά το τέλος...

Αναλυτικά όσα είπε ο Σίμος στη NOVA μετά το τέλος του ματς: «Δυστυχώς δεχθήκαμε γκολ στο τέλος. Είχαμε πολύ καλή απόδοση με εκπληκτικό 1ο ημίχρονο, όμως στα αποδυτήρια πήγαμε και ήμασταν πίσω στο σκορ. Στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες το πάλεψαν πολύ, έδειξαν οτι διαθέτουν καρδιά, περάσαμε μπροστά στο σκορ, όμως στο τέλος δεχθήκαμε την ισοφάριση. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Πάμε προς τα εκεί που θέλουμε να φτάσουμε, έχουμε μια ανταγωνιστική ομάδα, παίξαμε σε πολύ καλό τέμπο και μέχρι να περάσουμε μπροστά ήμασταν πολύ καλή. Έγινε μεγάλη προσπάθεια να γυρίσουμε το παιχνίδι, τα παιδιά έδωσαν ό,τι είχαν, οπότε λογικό στο τέλος να υπάρχει το αίσθημα του φόβου. Ήταν μια κακή στιγμή. Είμαι περήφανος για τις ικανότητες των παικτών, γεμίζει το γκρουπ σιγά σιγά. Τώρα έχουμε ένα παιχνίδι την επόμενη εβδομάδα και μετά δύο εβδομάδες για να δουλέψουμε ακόμη περισσότερο, λόγω της διακοπής