ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – Ομόνοια: Η ημερομηνία του πρώτου αγώνα και της ρεβάνς

Η Ομόνοια επικράτησε 4-2 του Ερυθρού Αστέρα στη διαδικασία των πέναλτι (1-1 η κανονική διάρκεια και η παράταση). Η κυπριακή ομάδα προκρίθηκε στα πλέι οφ του Champions League, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό. Το ματς άρχισε με σουτ του Τιάγκο που πέρασε πάνω από τα δοκάρια (3′), ενώ ο Ερυθρός Αστέρας απάντησε με σουτ του...

Η Ομόνοια επικράτησε 4-2 του Ερυθρού Αστέρα στη διαδικασία των πέναλτι (1-1 η κανονική διάρκεια και η παράταση).

Η κυπριακή ομάδα προκρίθηκε στα πλέι οφ του Champions League, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό.

Το ματς άρχισε με σουτ του Τιάγκο που πέρασε πάνω από τα δοκάρια (3′), ενώ ο Ερυθρός Αστέρας απάντησε με σουτ του Κανγκά (9′) και του Ίβανιτς (13′).

Τρία σερί κόρνερ κέρδισε η Ομόνοια στο 30′ και στο τελευταίο εξ αυτών, από εκτέλεση του Τζόρντι, ο Λούφτνερ άνοιξε το σκορ.

Η σερβική ομάδα πάντως αντέδρασε γρήγορα, έστειλε προειδοποιητική βολή στο 39′ με τον Κανγκά και στο 45′ ισοφάρισε με κεφαλιά του Ίβανιτς.

Πιο απειλητικοί οι φιλοξενούμενοι στο β’ ημίχρονο, είχαν αρκετές τελικές, αν και στο 67′ ο Μποτεάκ άγγιξε το 2-1.

Στη συνέχεια έπεσε ο ρυθμός, ενώ στην παράταση οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή στιγμή.