ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μπάγερν – Ολυμπιακός Κ19 6-0: Κατέρρευσε μετά την κόκκινη

Βαριά ήττα των μικρών στη Γερμανία...

Μπάγερν – Ολυμπιακός Κ19 6-0: Βαριά ήττα γνώρισαν οι Νέοι του Ολυμπιακού στη Γερμανία απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου, για το Youth League. Οι «ερυθρόλευκοι» πιτσιρικάδες δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι καλό στο Μόναχο και μετά το 4-0 στο Ρέντη ηττήθηκαν με 6-0, εκτός έδρας.

Ματς στο οποίο ο Ολυμπιακός προσπάθησε να διεκδικήσει κάτι μέχρι το πρώτο ημίχρονο. Νωρίς του δευτέρου πήρε την κόκκινη κάρτα και αυτό «λύγισε» τους Πειραιώτες οι οποίοι δέχτηκαν μέσα σε εννέα λεπτά τέσσερα γκολ!

Στο πρώτο ημίχρονο η Μπάγερν άνοιξε το σκορ στο 42′ με την κεφαλιά του Βάιντνερ. Με το που ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του ματς, στο 48′, ο Μπέλιτς έκανε πέναλτι και δέχτηκε και την κόκκινη κάρτα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μπάγερν – Ολυμπιακός: Τα χρώματα που θα φορέσει στο Μόναχο (pic)

Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Μπατίστα Μάιερ, ο οποίος σημείωσε το 2-0.

Από εκεί και πέρα όμως ο Ολυμπιακός δεν άντεξε στην πίεση των Γερμανών έχοντας και παίκτη λιγότερο.

Στο 72′ έγινε το 3-0 με νέο πέναλτι του Μπατίστα Μάιερ, ενώ ο Γιόχανσον μέσα σε δύο λεπτά 77′ και 78′ «έγραψε» το 5-0. Και το τελικό 6-0 διαμόρφωσε στο 81′ ο Τίλμαν!

Να σημειωθεί πως οι «ερυθρόλευκοι» έχουν έναν βαθμό από την πρεμιέρα κόντρα στην Τότεναμ στο Ρέντη. Από εκεί και πέρα μετρούν δύο ήττες από την Μπάγερν και μία από τον Ερυθρό Αστέρα στη Σερβία.

Μπάγερν – Ολυμπιακός Κ19 6-0

Μπάγερν Μονάχου: Σνέλερ, Κελ, Αρέι, Ντανίλιους, Στίλερ, Ράιν, Τίλμαν, Γκάντνερ, Βάιντνερ, Μποθ, Μπατίστα Μέιερ.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Τζολάκης, Ντουμάνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης, Τσέλιος (65′ Αρσενίδης), Βοΐλης (79′ Μπουλάρι), Μαρτίνης (79′ Κατσαβάκης), Μπέλιτς, Φέκκας (52′ Τσάβος), Νεοφυτίδης, Νικόλης (46′ Κεραμίδας).