ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Χασάν: «Δεν ξέρω τι έγινε»

Ο Αιγύπτιος επιθετικός μίλησε σε ΜΜΕ της πατρίδας του για τα όσα συνέβησαν στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό

Το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό δεν ολοκληρώθηκε ποτέ. Ο Ολυμπιακός ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0, όταν στο 69’ έγινε η διακοπή, που ήταν οριστική. Ο Αχμέντ Χασάν μίλησε για όλα αυτά, σε ΜΜΕ της Αιγύπτου, τονίζοντας πως ακόμα δεν ξέρει τι έγινε.

«Υπήρχαν πολλά προβλήματα για εμάς, εξαιτίας των οπαδών. Δεν ξέρω ακριβώς τι έγινε. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμα τα όσα συνέβησαν.

Ο διαιτητής διέκοψε το ντέρμπι, επειδή οι οπαδοί προσπαθούσαν να μπουν στον αγωνιστικό χώρο. Μας ζήτησε να κατευθυνθούμε στα αποδυτήρια. Μετά από μια ώρα, ο ρέφερι αποφάσισε την οριστική διακοπή του αγώνα», είπε ο 26χρονος επιθετικός.

Ο Ολυμπιακός δέχθηκε επίθεση από οπαδούς των «πρασίνων» στο 4ο λεπτό, όπου βρέθηκαν στον ένα από τους δύο πάγκους, που ήταν μέλη της αποστολής.

Ήταν ένα τραγικό συμβάν, όπου ο Γερμανός διαιτητής, Φριτζ, θα μπορούσε να διακόψει οριστικά την αναμέτρηση.

Τα όσα τραγικά συνέβησαν, ήταν πρωτόγνωρα για πολλούς «ερυθρόλευκους». Ανάμεσα τους και ο Αχμέντ Χασάν, που δεν έχει ζήσει ανάλογα περιστατικά στο παρελθόν.

Ο Ολυμπιακός είχε ζητήσει πρόσθετα μέτρα ασφαλείας για το συγκεκριμένο ντέρμπι. Αλλά, όπως φαίνεται δεν έγινε σωστός προγραμματισμός, από τις αστυνομικές δυνάμεις, αλλά και τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού.

Ο Αχμέντ Χασάν συζήτησε εκτεταμένα, με τους συμπαίκτες του, τα όσα συνέβησαν, το βράδυ της Κυριακής στο ΟΑΚΑ.

Ένα ντέρμπι όπου οι Πειραιώτες προηγήθηκαν, με το γκολ του Γκερέρο, στο δεύτερο ημίχρονο. Και θα μπορούσαν να βάλουν κι άλλα τέρματα, στην πορεία, έτσι όπως φαινόταν η εικόνα του αγώνα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Χασάν: «Δεν ξέρω τι έγινε»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.