ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Γιασίν Μεριά: Οι γκάφες του (vids)

Δείτε σε videos τις κακές στιγμές του αμυντικού του Ολυμπιακού

Γιασίν Μεριά: Αρκετοί φίλοι του Ολυμπιακού έσπευσαν να τον «κράξουν» στο Twitter για το τραγικό λάθος που έκανε κόντρα στην Τότεναμ.

Με αυτό το «τσαφ» στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων η αγγλική ομάδα μείωσε, μάλλον ανέλπιστα, σε 2-1 και έβαλε τις βάσεις για την ανατροπή.

Δεν είναι η πρώτη φορά, όμως, που ο Γιασίν Μεριά εκθέτει τον Ολυμπιακό την εφετινή σεζόν.

Αναλυτικά οι πιο τρανταχτές περιπτώσεις που ο Τυνήσιος… κρέμασε την ομάδα του:

18 Σεπτεμβρίου

Στο πρώτο ματς του Ολυμπιακού με την Τότεναμ, ο Μεριά υπέπεσε σε ένα ανόητο πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Χάρι Κέιν.

Με αυτό το γκολ στο 26ο λεπτό η αγγλική ομάδα πήρε το προβάδισμα στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Δείτε στο παρακάτω videos πώς ο Τυνήσιος αμυντικός εκτέθηκε από τον αντίπαλό του, προτού υποχρεωθεί στο πέναλτι.

22 Σεπτεμβρίου

Ο Ολυμπιακός κρατούσε τη νίκη επί του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ, όμως στο 88ο λεπτό ο Μεριά υπέπεσε σε πέναλτι (το κέρδισε ο Φεντερίκο Μακέντα) και ο Γιοάν Μολό έσωσε την παρτίδα για τους γηπεδούχους (1-1).

23 Οκτωβρίου

Στην εντός έδρας αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Μπάγερν, ο Μεριά (και ο Ομάρ Ελαμπντελαουί) ολιγώρησε στο 34’ και έχασε την κεφαλιά στο 62’ από τον Τόμας Μίλερ.

Η πρώτη φάση οδήγησε στην ισοφάριση της βαυαρικής ομάδας (1-1) και η δεύτερη στην ανατροπή (1-2).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γιασίν Μεριά: Οι γκάφες του (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.