ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μαρτίνς: «Αυτό που συνέβη, ήταν το δίκαιο» (vid)

Ο Πέδρο Μαρτίνς μίλησε μετά την πρόκριση του Ολυμπιακού μέσα στην Ολλανδία...

Ικανοποιημένος ο Πέδρο Μαρτίνς από την πρόκριση και την εμφάνιση της ομάδας του.

Ο Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση μέσα στην Ολλανδία απέναντι στην Αϊντχόφεν, παρά την ήττα του με 2-1 και ο Πέδρο Μαρτίνς δήλωσε στον ΟΤΕ:

«Είμαστε ευτυχισμένοι. Συνέβη αυτό το οποίο ήταν δίκαιο. Η διαδρομής μας έχει δείξει ότι το αξίζαμε. Το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου δεν ήταν δίκαιο, δεν αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες. Αν αποκλειόμασταν θα ήταν άδικο. Να συγχαρώ για μία ακόμη φορά τους ποδοσφαιριστές μας. Στο ποδόσφαιρο συμβαίνουν αδικίες και θα ήταν άδικο αν αποκλειόμασταν εμείς.

Δεν είμαι δυσαρεστημένος από το πρώτο ημίχρονο. Μπήκαμε δυνατά όπως είχαμε σχεδιάσει. Είχαμε δύο καλές ευκαιρίες με Ελ Αραμπί και Μπρούμα. Το σκορ 2-0 στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν δίκαιο βάση της εικόνας του αγώνα.

Θέλω γενικότερα να αναφερθώ στο σπουδαίο πνεύμα της ομάδας, δεν σταματάει ποτέ να προσπαθεί. Δεν έχουμε καταφέρει κάτι το σπουδαίο, δεν κατακτήσαμε το Europa League, αλλά παλεύουμε μέχρι το τέλος. Ο Χασάν έχει δώσει πολλές φορές λύσεις και είναι ένας παίκτης ο οποίος μας βοηθάει, αλλά θέλω να αναφερθώ στο πνεύμα όλης της ομάδας.

Δεν έχουμε κάποια προτίμηση, πρώτα θέλουμε να ξεκουραστούμε και να ανακτήσουμε τις δυνάμεις μας».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μαρτίνς: «Αυτό που συνέβη, ήταν το δίκαιο» (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.