ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μαρτίνς: «Είμαι ευτυχισμένος που έπαιξαν έτσι οι 7 αλλαγές»

Ο Πέδρο Μαρτίνς έβγαλε το καπέλο στους ποδοσφαιριστές του για την εικόνα τους στον επαναληπτικό αγώνα Κυπέλλου κόντρα στην Ξάνθη.

Διαβάστε όλα όσα δήλωσε ο προπονητής του Ολυμπιακού, Πέδρο Μαρτίνς, στη συνέντευξη Τύπου, μετά το τέλος του αγώνα με την Ξάνθη (23/1, 3-1) για το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Ολυμπιακός προκρίθηκε στη φάση των «8» της διοργάνωσης και ο Πορτογάλος τεχνικός είχε κάθε λόγο να είναι χαρούμενος. Αν δεν προέκυπτε και ο τραυματισμός του Ανδρέα Μπουχαλάκη, θα ήταν ένα ιδανικό βράδυ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Αναλυτικά η συνέντευξη Τύπου του Πέδρο Μαρτίνς:

Για την κατάσταση του Ανδρέα Μπουχαλάκη: «Σε τέτοιου είδους τραυματισμούς είναι πολύ δύσκολο να κρίνεις τις πρώτες ώρες. Είναι δύσκολο να πούμε ότι είναι θλάση. Οι μυϊκοί τραυματισμοί είναι δύσκολο να εκτιμηθούν από το πρώτο λεπτό».

Για το αν κρατάει κάτι άλλο από το σημερινό ματς εκτός, φυσικά, από την πρόκριση: «Σήμερα κάναμε 7 αλλαγές σε σχέση με τους παίκτες που παίζουν συνήθως. Ο καθένας έδωσε μία θετική απάντηση. Είμαι ευτυχισμένος που έχω 7 παίκτες που μπήκαν σήμερα και αποδίδουν έτσι. Είναι σημαντικό να έχουμε στα αποδυτήρια τόσους καλούς παίκτες. Ξέρουν όλοι οι παίκτες τι διαδικασία θα πρέπει να ακολουθήσουν. Είμαι ευχαριστημένος αν έχω όλους τους παίκτες διαθέσιμους και έχουν κατανοήσει τι ακριβώς θέλουμε».

Για τις επεμβάσεις του Ζίβκοβιτς και ότι κράτησε το σκορ στα επίπεδα του 3-1: «Σίγουρα θα μπορούσαμε να είχαμε τελειώσει την πρόκριση από το πρώτο ημίχρονο. Στα πρώτα 35 λεπτά του αγώνα είχαμε γεμάτες ευκαιρίες. Θα μπορούσαμε ένα ή δύο γκολ. Στα τελευταία 10 λεπτά η απόδοση έπεσε. Υπήρχαν κάποια μπερδέματα. Όμως, ξεκινήσαμε καλά στο δεύτερο ημίχρονο και μπήκαν άλλα δύο γκολ. Εκεί έμεινα ευχαριστημένος από τη στρατηγική μας. Πίστευα ότι ήταν ένα σημαντικό ματς, αλλά έχουμε και την Κυριακή ένα εξίσου σημαντικό παιχνίδι. Παίρνω την ευθύνη γιατί έκανα τις αλλαγές πολύ γρήγορα. Οφείλεται στο γεγονός ότι τελείωσε το ματς, αλλά ήρθε ο τραυματισμός του Μπουχαλάκη και αλλάξαμε τα πλάνα μας».

Το βίντεο του Olympiacos TV με τη συνέντευξη Τύπου του Πέδρο Μαρτίνς:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μαρτίνς: «Είμαι ευτυχισμένος που έπαιξαν έτσι οι 7 αλλαγές»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.