ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μαρτίνς: Ήρεμος στο Ρέντη, τι είπε στους παίκτες…

Μίλησε στους παίκτες του μετά τον Ερυθρό Αστέρα...

Επέστρεψε ο Ολυμπιακός στις προπονήσεις του μετά το ματς με τον Ερυθρό Αστέρα και ο Πέδρο Μαρτίνς μίλησε στους ποδοσφαιριστές του. Οι «ερυθρόλευκοι» γνώρισαν την ήττα στο Βελιγράδι με 3-1.

Σε ένα ματς στο οποίο προηγήθηκαν με 0-1 στο πρώτο ημίχρονο και είχαν την ευκαιρία να βρεθούν στη δεύτερη θέση του 2ου ομίλου του Champions League. Η ομάδα του Πειραιά όμως δεν είχε τη συγκέντρωση που χρειαζόταν και έτσι γνώρισε την ήττα με ανατροπή.

Ο τεχνικός των «ερυθρόλευκων», Πέδρο Μαρτίνς, στην επιστροφή των παικτών στο Ρέντη τους μίλησε για την αναμέτρηση στο Βελιγράδι. Στάθηκε στα λάθη που έγιναν, αλλά παράλληλα μίλησε και για την επόμενη ημέρα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ολυμπιακός: Η εξήγηση των αλλαγών στην ενδεκάδα

Αρχικά τόνισε ο Πορτογάλος τεχνικός: «Κάναμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο ήμασταν κακοί. Μας επηρέασε πολύ η αποβολή που είχαμε, αλλά δεν προσπαθήσαμε όπως θα έπρεπε όταν μείναμε με παίκτη λιγότερο. Κάναμε λάθη που μπορούσαμε να αποφύγουμε».

Στη συνέχεια μίλησε για τον επερχόμενο αγώνα πρωταθλήματος με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη. Την προσεχή Κυριακή ο Ολυμπιακός παίζει με τον Άρη και ο Πέδρο Μαρτίνς είπε στους ποδοσφαιριστές του: «Τώρα, πρέπει να έχουμε το μυαλό μας στο πρωτάθλημα.

Μας περιμένει ένα δύσκολο ματς με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη. Είναι δυνατός αντίπαλος και θα πρέπει να προσπαθήσουμε πολύ για να πάρουμε τη νίκη και να παραμείνουμε στην πρώτη θέση».

Κάνε follow το Sportime στο Instagram και like στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μαρτίνς: Ήρεμος στο Ρέντη, τι είπε στους παίκτες…», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.