ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός: Άνοιξε το σκορ με τον Φορτούνη (vid)

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο ντέρμπι της αγωνιστικής κόντρα στον Άρη, με σουτ του Κώστα Φορτούνη εντός περιοχής.

Ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ κόντρα στην ομάδα του Άρη, στο Καραϊσκάκη. Ο Φορτούνης με δυνατό σουτ εντός περιοχής «εκτέλεσε» για το 1-0 στο 40ο λεπτό της συνάντησης.

Συγκεκριμένα, έπειτα από γρήγορη εναλλαγή της μπάλας από τους γηπεδούχους ο Χολέμπας έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά. Ο Μασούρας έγινε αποδέκτης, με τον Κουέστα να αποκρούει αρχικά.

Στη συνέχεια της φάσης, ο Ανδρούτσος πήρε το «ριμπάουντ» και πάσαρε για τον ελεύθερο Φορτούνη, σημειώνοντας το 1-0 με δυνατό σουτ, νικώντας τον Κουέστα.

Δείτε το γκολ των «ερυθρόλευκων»:

Διπλή ευκαιρία με Βαλμπουενά & Χασάν

Ο Ολυμπιακός έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει νωρίτερα το σκορ κόντρα στον Άρη.

Ειδικότερα, οι γηπεδούχοι είχαν διπλή μεγάλη ευκαιρία με Βαλμπουνά και Χασάν να μην καταφέρνουν να σκοράρουν.

Στο 36ο λεπτό ο Κουέστα απομάκρυνε σε κόρνερ το φάουλ του Βαλμπουενά και αμέσως μετά, η κεφαλιά του Χασάν πέρασε άουτ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός: Άνοιξε το σκορ με τον Φορτούνη (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.