ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – Άρσεναλ: Έπιασε το άπιαστο, αλλά είχε ευθύνη στο 0-1 (vid)

Ο Ζοσέ Σα έκανε μία μεγάλη απόκρουση, αλλά δεν τα κατάφερε στο σουτ του Όντεγκααρντ στο Ολυμπιακός - Άρσεναλ...

Ολυμπιακός – Άρσεναλ: Απέδωσε καρπούς η πίεση της Άρσεναλ στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης στο Καραϊσκάκη.

Ολυμπιακός Άρσεναλ: Κατάφεραν οι Άγγλοι να ανοίξουν το σκορ στο 34ο λεπτό του αγώνα, με σκόρερ τον Όντεγκααρντ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

Συγκεκριμένα, στο 34′ ο Όντεγκααρντ βρίσκει όλο τον χώρο στο κέντρο, έκανε την κίνησή του και αμέσως έκανε το σουτ, αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή.

Ο Σα όμως δεν υπολόγισε καλά την πορεία της μπάλας και ενώ μπορούσε να διώξει πήγε με το ένα χέρι και τελικά κατέληξε στα δίχτυα…

Έτσι έγινε το 0-1 στον αγώνα του Ολυμπιακού κόντρα στην Άρσεναλ, στο 34′ του αγώνα.

Ο Σα δέχτηκε ένα ακόμη γκολ στο οποίο είχε ευθύνη, ενώ λίγα λεπτά πριν το 0-1, είχε πιάσει την εξ επαφής κεφαλιά του Ομπαμεγιάνγκ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Άρσεναλ: Έπιασε το άπιαστο, αλλά είχε ευθύνη στο 0-1 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.