ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός-Γιαγκελόνια 5-0: Χατ τρικ, τρομερή ασίστ! (Vids)

Όλα τα γκολ του Ολυμπιακού στο φιλικό ματς...

«Ξεμπούκωσε» ο Ολυμπιακός στο φιλικό ματς με τη Γιαγκελόνια και το 5-0 που κατάφερε να νικήσει στη Βαρσοβία της Πολωνίας. Οι «ερυθρόλευκοι» έπαιξαν στο μεγαλύτερο διάστημα καλό ποδόσφαιρο και έτσι ήρθε και το 5-0 στο ματς.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα η ομάδα του Πειραιά κατάφερε να προσφέρει καλό θέαμα με τα πέντε γκολ που σημείωσε. Και πρωταγωνιστής της φιλικής αναμέτρησης ήταν ο Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο. Διότι ο Ισπανός φορ του Ολυμπιακού πραγματοποίησε το χατ τρικ! Έβαλε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στο ξεκίνημα του δευτέρου.

Δείτε τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Γιαγκελόνια…

Από εκεί και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» σημείωσαν άλλα δύο γκολ. Με το 5-0, το οποίο διαμόρφωσε ο Φορτούνης, να είναι ένα ωραίο γκολ από την προσπάθεια του Ραντζέλοβιτς. Ο νεαρός εξτρέμ βγάζει θράσος στην προετοιμασία του Ολυμπιακού. Κάτι που αρέσει και στον Πέδρο Μαρτίνς.

Συγκεκριμένα, έβγαλε ασίστ από τα αριστερά με το δεξί πόδι και εξωτερικό φάλτσο. Με την μπάλα να πηγαίνει συστημένη στο πόδι του Φορτούνη για το σουτ και το τελικό 5-0!

Δείτε και τα πέντε γκολ που σημείωσε ο Ολυμπιακός στη φιλική αναμέτρηση με τη Γιαγκελόνια. Θυμίζουμε σκόρερ του αγώνα ήταν οι Μπα (11′), Γκερέρο (31′ , 45′ και 57′), Φορτουνης (77′).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός-Γιαγκελόνια 5-0: Χατ τρικ, τρομερή ασίστ! (Vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.