ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – Καλαμάτα: Κούτρης, Γκερέρο και… 2-0 (vid)

Ωραία συνεργασία των «ερυθρόλευκων»...

Ολυμπιακός – Καλαμάτα: Σε μία καλή προπόνηση μετέτρεψε ο Ολυμπιακός το ματς Κυπέλλου με την Καλαμάτα στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης».

Οι «ερυθρόλευκοι» μετά το γκολ που σημείωσε ο Λοβέρα μόλις στο 3′, λίγα λεπτά έκαναν και το 2-0 στον αγώνα.

Συγκεκριμένα, στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης σημείωσε η ομάδα του Πειραιά το δεύτερό της γκολ.

Ο πρωταγωνιστής του δεύτερου γκολ του Ολυμπιακού ήταν ο Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Αποθέωση για Φορτούνη

Και ήταν ένα γκολ το οποίο προήλθε μετά από ωραία συνεργασία των Λεονάρντο Κούτρη με τον Ισπανό κυνηγό.

Συγκεκριμένα, στο 17′ ο Κούτρης έκανε το γύρισμα από τ’ αριστερά στην αντίπαλη περιοχή και περίπου στο ύψος του πέναλτι.

Εκεί όπου ήταν ο Γκερέρο και με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κασωτάκη της Καλαμάτας, για το 2-0.

Δείτε το γκολ που σημείωσε ο Γκερέρο με το οποίο έγινε το 2-0 στον αγώνα…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Καλαμάτα: Κούτρης, Γκερέρο και… 2-0 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.