ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός: Νίκες για Κ19 και Κ17

Στην πρεμιέρα των ομάδων στα πρωταθλήματα υποδομών...

Χρειάστηκε να φτάσει μέχρι τα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός για να πάρει τη νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης στην πρεμιέρα του στη Super League Κ19.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο Ρέντη με 1-0 στο 16′ χάρη στο γκολ του Φρέρη, μετά από ασίστ του Σουρλή. Αλλά οι Αρκάδες κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 70′ με πέναλτι του Θεοδωρίδη.

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 88′ ο Νικόλης, μετά από ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ το οποίο κατέληξε στα δίχτυα των φιλοξενούμενων.

Ολυμπιακός (Αντώνης Νικοπολίδης): Παπαδούδης, Μαρτίνης, Νικόλης, Γκοτζαμανίδης, Φρέρης, Ντόι, Μαυρουδής, Κίτσος (67’ Αρσενίδης), Σπυριδάκης (57’ Τσέλιος), Σουρλής, Σταμούλης (77’ Κασέμι).

Αστέρας Τρίπολης: Καραγιαννίδης, Γουσέτης, Χριστόπουλος, Κ. Θεοδωρίδης, Αλέμης, Προύντζος, Κωστέας (46′ Ζουγλής), Κάρδαρης, Δ. Θεοδωρίδης, Μιχόπουλος (85′ Ανανιάδης), Τζίμας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – «Προσφορά για τον Κοντέ της Μπεϊτάρ»

Από την πλευρά τους οι Κ17 του Ολυμπιακού νίκησαν εύκολα εκτός έδρας τον ΟΦΗ με 4-1.

Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Κουτσογούλας ενώ ο Θρύλος πήγε στα αποδυτήρια διπλασιάζοντας το προβάδισμά του, χάρη στο γκολ του Σταυρόπουλου στο 36ο λεπτό. Ο ρυθμός του Ολυμπιακού δεν έπεσε στο β’ ημίχρονο και ακόμη ένα γκολ από τον Φλώκο στο 59’, ξεκαθάρισε τα πράγματα σε ότι αφορούσε τον νικητή του αγώνα.

Οι Κρητικοί μείωσαν με τον Θεοδωσουλάκη στο 80ο λεπτό παρόλα αυτά οι «ερυθρόλευκοι» απάντησαν διαμορφώνοντας το τελικό 1-4 στο 88’ με τον Γεωργίου.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Σίνα, Κατηφόρης, Μόσχος, Γιαλεδάκης, Ρέτσος (75’ Βλασσόπουλος), Χρήστου, Κουτσογούλας (70’ Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Μοίρας (75’ Γεωργίου), Πάνου (70’ Σταράκης), Φλώκος (53’ Αρσενίδης).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός: Νίκες για Κ19 και Κ17», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.