Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου 1-1: Οι καλύτερες στιγμές (vid)

Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις της φιλικής αναμέτρησης...

Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου 1-1: Ισόπαλο έληξε το φιλικό που έδωσε ο Ολυμπιακός, κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου στο πιο δυνατό του τεστ στη μέχρι τώρα προετοιμασία. Οι «ερυθρόλευκοι» έπαιξαν καλά και είχαν καλή εικόνα στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης.

Γεγονός που ικανοποίησε και τον προπονητή των Πειραιωτών, Πέδρο Μαρτίνς, όπως δήλωσε και ο ίδιος.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να προηγηθεί στο παιχνίδι και μάλιστα μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης. Μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και τον Ανδρέα Μπουχαλάκη σκόρερ για το 1-0 του ματς.

Στη συνέχεια οι «ερυθρόλευκοι» είχαν ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ, χωρίς όμως να το πετυχαίνουν. Αντιθέτως, οι Ουκρανοί ισοφάρισαν σε 1-1 με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Όταν ο Μπα έκανε το πέναλτι και ο Σολ με εύστοχη εκτέλεση «έγραψε» το Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου 1-1.

Σκορ που έμεινε και στο δεύτερο ημίχρονο, από τη στιγμή που οι Πειραιώτες δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Να σημειωθεί πως αυτό το φιλικό ήταν για τον Ολυμπιακό το πρώτο επί αυστριακού εδάφους και δίνει το δεύτερο την Τετάρτη κόντρα στο Αμβούργο. Με το οποίο και θα ολοκληρωθεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της ομάδας στο εξωτερικό.

Δείτε σε βίντεο τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του φιλικού του Ολυμπιακού με την Ντιναμό Κιέβου…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου 1-1: Οι καλύτερες στιγμές (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.