ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Καταιγιστικός μετά το 1-0, δοκάρι ο Ανδρούτσος! (vid)

Μετά το πρώτο 25λεπτο στο ματς Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ και το γκολ για το 1-0 οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τα πάνω τους...

Μετά το πρώτο 25λεπτο στο ματς Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ και το γκολ για το 1-0 οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τα πάνω τους…

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης κόντρα στον ΠΑΟΚ με τον Μασούρα.

Συγκεκριμένα στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ στο Καραϊσκάκη, έγινε το 1-0 με σουτ από τον Γιώργο Μασούρα.

Μετά από το πρώτο 25λεπτό του αγώνα οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν να ανεβάζουν αρκετά ρυθμό. Μάλιστα μετά το 1-0 του Μασούρα είχαν και τρεις συνεχόμενες ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ.

Αρχικά με τον Ελ Αραμπί στο 35′, το σουτ του οποίου έδιωξε με τα χέρια ο Πασχαλάκης, ενώ στο 39′ ο Ανδρούτσος είχε δοκάρι! Σέντρα-σουτ από τον Ανδρούτσο από τα δεξιά, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του ΠΑΟΚ!

Και η τρίτη ευκαιρία ήταν στο 40′, με τον Μπρούμα μετά από ωραία ατομική ενέργεια να κάνει το σουτ και να περνάει η μπάλα ελάχιστα άουτ!

Αξίζει να σημειωθεί πως στο δεκάλεπτο αυτό του αγώνα, ο Ολυμπιακός είχε κατοχή της μπάλας 81%-19%!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Καταιγιστικός μετά το 1-0, δοκάρι ο Ανδρούτσος! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.