ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός: Τι συνέβη με την δεύτερη κίτρινη του Ομάρ

Μπέρδεμα δημιουργήθηκε στη διάρκεια του αγώνα ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Βόλο με μια κάρτα που χρέωσε η Super League στον Ομάρ Ελαμπντελαουί.

Ο Ολυμπιακός έβαλε τέσσερα γκολ σε 22 λεπτά, από το 72′ μέχρι το 94′ και επικράτησε με 5-0 του Βόλου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League.

Πήρε αυτό που ήθελε ο Ολυμπιακός απέναντι στον Βόλο, μέσα στο Καραϊσκάκη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Μία εμφατική νίκη για να βοηθήσει στο ψυχολογικό κομμάτι, ενόψει Τότεναμ, ενώ έκανε και το τρία στα τρία στη Super League 1.

Παράλληλα, μπέρδεμα δημιουργήθηκε στη διάρκεια του αγώνα με μια κάρτα που χρέωσε η Super League στον Ομάρ Ελαμπντελαουί.

Aφορμή στάθηκε μια κίτρινη κάρτα που αντίκρισε ο Ομάρ Ελαμπντελαουί και άλλη μια, που ποτέ δεν είδε αλλά του τη χρέωσε η στατιστική της Super League.

Στο 41′ της αναμέτρησης ο αρχηγός του Ολυμπιακού έκανε ένα φάουλ, κάνοντας φράγμα σε παίκτη του Βόλου.

Αμέσως προς τον διαιτητή Φωτιάδη έτρεξε ο Μουνίθ για να διαμαρτυρηθεί και να ζητήσει την κίτρινη κάρτα του Νορβηγού μπακ.

Ο διαιτητής έβγαλε την κίτρινη κάρτα αλλά την έδειξε στον μέσο του Βόλου, για τη διαμαρτυρία, και όχι στον παίκτη του Ολυμπιακού.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Όποιος του ανοίγεται θα έχει πρόβλημα

Στο 51′ ο Νορβηγός μπακ κανε ένα σκληρό φάουλ στον Μυστακίδη και είδε την κίτρινη κάρτα, σωστά από τον Φωτιάδη και έτσι πολλοί περίμεναν την αποβολή του. Ωστόσο, ο διαιτητής της αναμέτρησης που ήξερε καλά τι είχε γίνει στη φάση του 41ου λεπτού, δεν έδειξε.

Τελικά η διοργανώτρια αρχή έδωσε τη λύση στο μυστήριο διορθώνοντας τον πίνακα των στατιστικών και στην επίσημη ιστοσελίδα της.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός: Τι συνέβη με την δεύτερη κίτρινη του Ομάρ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.