ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός: Τον λες και προκλητικό τον προπονητή της Αϊντχόφεν

Δήλωση για τον τρόπο που πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, έκανε ο Ρότζερ Σμιντ...

Ο προπονητής της Αϊντχόφεν έκανε δηλώσεις στην Ολλανδία και αναφέρθηκε στον τρόπο που πανηγύρισε ο Ολυμπιακός τη νίκη του στο Καραϊσκάκη.

Θυμίζουμε ο Ολυμπιακός νίκησε με 4-2 την Αϊντχόφεν και απέκτησε ένα προβάδισμα για την πρόκρισή του στους «16» του Europa League.

Ο Γερμανός τεχνικός, Ρότζερ Σμιντ, σα να ειρωνεύτηκε κάπως τους «ερυθρόλευκους», τονίζοντας αρχικά: «Στον Ολυμπιακό γιόρτασαν τη νίκη εναντίον μας σαν να είχαν κατακτήσει το Europa League. Θα δούμε την Πέμπτη. Αν καταφέρουμε να πάρουμε ένα γρήγορο προβάδισμα, θα δούμε τι θα συμβεί».

Στη συνέχεια είπε για τον αγώνα στο Καραϊσκάκη: «Κάναμε πάρα πολλά λάθη και ο αντίπαλος ήταν πολύ αποτελεσματικός. Το έχουμε ξαναδεί αυτό, για παράδειγμα στα παιχνίδια με Φέγενορντ και Ντεν Χάαγκ.

Πρέπει να αμυνόμαστε καλύτερα. Πρόκειται για λεπτομέρειες, αλλά οι λεπτομέρειες είναι πολύ σημαντικές στο ποδόσφαιρο. Πρέπει να δείξω στους παίκτες τα λάθη που μας σκοτώνουν και να καθοδηγήσω την ομάδα σε αυτή τη δύσκολη περίοδο.

Πρέπει επίσης να κάνουμε καλύτερες επιλογές στην επίθεση. Παίζοντας με αυτό το πρόγραμμα, με μια νέα ομάδα και με τόσους τραυματισμούς, αυτό είναι δύσκολο».

Ποιος είναι ο Αλγκασίμ Μπα που ήταν παρέα με τον Καμαρά – Σενάριο για επένδυση σε ένα ακόμα ταλέντο (pics+vids)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός: Τον λες και προκλητικό τον προπονητή της Αϊντχόφεν», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.