ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Παναιτωλικός – Ολυμπιακός: Δύο γκολ σε έξι λεπτά (vids)

Έγινε το 0-3 λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου...

Παναιτωλικός – Ολυμπιακός: Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός κατάφερε να κάνει το 0-3 στο ματς με τον Παναιτωλικό.

Οι «ερυθρόλευκοι» μέσα σε έξι λεπτά σημείωσαν δύο γκολ στην αναμέτρηση στο Αγρίνιο.

Καταφέρνοντας έτσι να πάρουν το πάνω χέρι στο ματς με τρία γκολ διαφορά από τους γηπεδούχους.

Το κοινό στοιχείο των δύο γκολ ήταν ο σκόρερ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Παναιτωλικός – Ολυμπιακός: Ωραίος συνδυασμός και γκολ Ποντένσε (vid)

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί ήταν ο σκόρερ τόσο στο 0-2 όσο και στο 0-3 που έφτασε το σκορ ο Ολυμπιακός.

Στο 41′ ο Μασούρας έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ελ Αραμπί με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Το 0-3 ήρθε στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 45+2′. Όταν ο Τσιμίκας έκανε τη σέντρα από τ’ αριστερά. Ο Ελ Αραμπί κοντρόλαρε μέσα στη μικρή περιοχή, γύρισε προς την εστία και πλάσαρε για το 0-3!

Έτσι η ομάδα του Πειραιά μπόρεσε να μπει μπροστά στο σκορ με 3-0, τελειώνοντας ουσιαστικά από νωρίς το ματς στην εκτός έδρας αναμέτρηση του πρωταθλήματος.

Δείτε τα δύο γκολ του Ολυμπιακού, τα οποία σημειώθηκαν μέσα σε έξι λεπτά…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναιτωλικός – Ολυμπιακός: Δύο γκολ σε έξι λεπτά (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.