ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Βικτόρια Πλζεν: Νίκησε και στο δικό της φιλικό

Την ομάδα από τη Ρωσία, ΟΥΦΑ...

Όπως ο Ολυμπιακός έτσι και η Βικτόρια Πλζεν, συνεχίζει την προετοιμασία της ενόψει των μεταξύ τους αγώνων για τα προκριματικά του Champions League. Συγκεκριμένα, οι Τσέχοι την ίδια ημέρα που ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε τη Γιαγκελόνια, είχαν το δικό τους φιλικό.

Η Βικτόρια Πλζεν έπαιξε με τη ρώσικη Ούφα και νίκησε με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Λούκας Χέζντα στο 56ο λεπτό.

Οι Τσέχοι δεν κατάφεραν να εντυπωσιάσουν με την εμφάνισή τους και εμφανίζουν αρκετά κενά στη δημιουργία των φάσεων. Βέβαια ήταν καλύτεροι από προηγούμενα φιλικά, δείχνοντας πως όσο περνάει ο καιρός βελτιώνονται.

Να σημειωθεί πως το πρώτο ματς του Ολυμπιακού με την αντίπαλό τους στα προκριματικά του Champions League, είναι για τις 23 του μήνα. Η πρώτη αναμέτρηση θα γίνει στην Τσεχία και η ρεβάνς στο Καραϊσκάκη στις 30 Ιουλίου. Για την ώρα τόσο ο Ολυμπιακός όσο και η Βικτόρια Πλζεν, βρίσκονται σε περίοδο προετοιμασίας.

Με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν μέχρι τον πρώτο αγώνα, προγραμματισμένα άλλα τρία φιλικά. Κόντρα σε Ντιναμό Κιέβου και Αμβούργο στην Αυστρία και στο Καραϊσκάκη με τη Νότιγχαμ Φόρεστ.

Πλζεν: Χρούσκα (63′ Ρέζνικ), Πέρνικα, Μπράμπετς (46′ Χέιντα), Κόβαρικ (63′ Χλούσεκ), Γιάνοσεκ (63′ Χροζόφσκι), Κάλβαχ (63′ Χοράβα). Καγιάμπα (63′ Κρμέντσικ), Τσέρμακ (46′ Χερκ), Κόπιτς (46′ Μίχαλικ), Μπογκουέλ (46′ Χόρι).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βικτόρια Πλζεν: Νίκησε και στο δικό της φιλικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.