ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Βόλος – Ολυμπιακός: Σκόρερ ο Εμβιλά μέσω… VAR! (vid)

Μπήκε και τρίτο γκολ στο ματς Βόλος - Ολυμπιακός, στο οποίο χρειάστηκε όμως τη συμβολή του VAR για να μετρήσει...

Μπήκε και τρίτο γκολ στον αγώνα Βόλος – Ολυμπιακός.

Το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης Βόλος – Ολυμπιακός δεν ήταν το ίδιο με το πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκαν δύο γκολ μέχρι το 10ο λεπτό, αλλά στο δεύτερο ναι μεν ο Ολυμπιακός είχε τις ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει από νωρίς ξανά. Όπως έκανε στο πρώτο ημίχρονο.

Παρόλα αυτά όμως οι Πειραιώτες κατάφεραν να σημειώσουν ένα δεύτερο γκολ και να μπορέσουν να πάρουν τη νίκη.

Το γκολ της νίκης σημειώθηκε στο 83′, με σκόρερ τον Γιαν Εμβιλά. Ο Μπρούμα γύρισε την μπάλα από τα δεξιά στον Παπασταθόπουλο, ο Έλληνας αμυντικός έκανε το πλασέ, αλλά η μπάλα πήγε αρκετά πλάγια.

Εκεί όπου ήταν ο Εμβιλά και σε κενή εστία πλάσαρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο διαιτητής όμως χρειάστηκε να δει το VAR για να αποφασίσει αν θα μετρήσει το γκολ. Διότι στη φάση ήταν ο Χασάν, αλλά από το ριπλέι φάνηκε ότι δεν επηρέαζε τη φάση και ο Πορτογάλος ρέφερι έδειξε σέντρα για το 1-2…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βόλος – Ολυμπιακός: Σκόρερ ο Εμβιλά μέσω… VAR! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.