ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ

Ντεμπούτο για 15χρονο τερματοφύλακα στην Παναχαϊκή

Ο Μάριος Μικές έπαιξε για λίγα λεπτά στον αγώνα προετοιμασίας με τον ΟΦΗ στο Καρπενήσι

Την ευκαιρία να πάρει μια μικρή γεύση από την ανδρική ομάδα της Παναχαϊκής είχε ο Μάριος Μικές στο φιλικό αγώνα με τον ΟΦΗ (0-0) στο Καρπενήσι.

Η απουσία του Βασίλη Σούλη, εξ αιτίας προβλήματος τραυματισμού, έδωσε την ευκαιρία στον νεαρό ποδοσφαιριστή να πάρει το «βάπτισμα» του πυρός με την πρώτη ομάδα της Παναχαϊκής, όταν στο 80ό λεπτό αντικατέστησε τον Καπούταγλη.

Ο ταλαντούχος παίκτης αγωνίζεται στην ομάδα νέων των «κοκκινόμαυρων», δανεικός από τον σύλλογος Δαβουρλής Κ92, και τον Φεβρουάριο μετείχε με την ομάδα Κ16 της Παναχαϊκής, στο διεθνές τουρνουά Φερέτι, στην Ιταλία.

Χωρίς νικητή το ΟΦΗ-Παναχαϊκή

Ο Αντόν Καρατσανάκοφ στην Παναχαϊκή

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ντεμπούτο για 15χρονο τερματοφύλακα στην Παναχαϊκή», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.