ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ

Τσιώλης: «Δεν παρατήσαμε την προσπάθεια»

Η συνέντευξη Τύπου του τεχνικού της Παναχαϊκής μετά την ήττα από τον Πλατανιά

Ο Σάκης Τσιώλης εξέφρασε την ικανοποίησή του για την προσπάθεια των παικτών του στο ματς με τον Πλατανιά.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού της Παναχαϊκής: «Όταν ξεκινάς το παιχνίδι και δέχεσαι δύο φθηνά γκολ στο πρώτο 8λεπτο, τα πράγματα αυτομάτως γίνονται δύσκολα.

Μία παράλληλη λάθος πάσα στο πρώτο γκολ και μία ασυνεννοησία στο δεύτερο γκολ, μας έφεραν από νωρίς σε δύσκολη θέση.

Παρόλα αυτά και με την είσοδο του Κολ στο παιχνίδι ανεβάσαμε στροφές και με το 2-1 που πήγαμε στα αποδυτήρια και τον ενθουσιασμό που βγάζαμε πιστέψαμε ότι κάτι μπορούσαμε να πάρουμε από το ματς.

Όμως όταν με την έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο δέχεσαι γκολ, δύσκολα μπορείς να διαχειριστείς την εις βάρος σου κατάσταση.

Ακόμα και έτσι και αφού μπήκε στο παιχνίδι ο Κόβατσετς, πιέσαμε, δημιουργήσαμε καταστάσεις στην αντίπαλη περιοχή, αλλά δυστυχώς δεν αρκούσε».

Στο τέλος ο Τσιώλης προσέθεσε: «Πληρώσαμε τα φθηνά λάθη και δεν πήραμε κάτι από το ματς.

Γενικά το θετικό είναι ότι δεν παρατήσαμε την προσπάθεια και διεκδικήσαμε το παιχνίδι μέχρι το τέλος».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τσιώλης: «Δεν παρατήσαμε την προσπάθεια»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.