Εμμανουηλίδης-Σέχου: Έπαιξαν με τη Νέων

Βασικοί και αναντικατάστατοι οι δύο άσοι του Παναθηναϊκού κόντρα στη Δανία

Οι Δημήτρης Εμμανουηλίδης και Χρήστος Σέχου αγωνίστηκαν στην πρεμιέρα της Νέων στον 2ο όμιλο του elite round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Η Εθνική βρίσκεται στην Αγγλία, όπου την Τετάρτη αντιμετώπισε τη Δανία, στις 23/3 την Αγγλία και στις 26/3 την Τσεχία.

Εν προκειμένω, το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα προηγήθηκε 2-0, αλλά στο β’ ημίχρονο ο αντίπαλος αντέδρασε και έσωσε την παρτίδα (2-2).

Στο ματς του «Loughborough University Stadium» συμμετείχαν για 90 λεπτά οι Δημήτρης Εμμανουηλίδης και Χρήστος Σέχου, άσοι του Παναθηναϊκού.

Ο Βοιωτός, μάλιστα, απείλησε στο 57’, το 82’ και το 90+1’.

Ο Σέχου, από την πλευρά του, υπέπεσε σε αρκετά φάουλ και, εν τέλει, δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

H Εθνική Νέων σε παράταξη πριν από το ματς

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Εμμανουηλίδης-Σέχου: Έπαιξαν με τη Νέων», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.