ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Γιοβάνοβιτς: Τι δεν του άρεσε με τη Φένλο

Ισόπαλος 2-2 με τη Φένλο ήρθε ο Παναθηναϊκός και ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά το τέλος του αγώνα εξήγησε τι τον προβλημάτισε

Ισόπαλος 2-2 με τη Φένλο ήρθε ο Παναθηναϊκός και ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά το τέλος του αγώνα εξήγησε τι τον προβλημάτισε. Σε γενικές γραμμές έμεινε ικανοποιημένος από το πρώτο μέρος, αλλά έως εκεί.

«Χρησιμοποιήσαμε δύο ομάδες, μια στο πρώτο και μια στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο 45λεπτο προσπαθήσαμε, νομίζω υπήρχε και η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων και προσπαθήσαμε να ελέγξουμε το παιχνίδι, να έχουμε την κατοχή. Μας χρειαζόταν λίγος χρόνος στην αρχή για να το κάνουμε. Στη διάρκεια του ημιχρόνου είχαμε την κατοχή της μπάλας χωρίς να είμαστε αρκετά επικίνδυνοι για την αντίπαλη εστία. Άρα θεωρώ ότι με την κατοχή μπάλας θα μπορούσαμε να είχαμε περισσότερες επιθέσεις ή τουλάχιστον αυτές να είναι επικίνδυνες για τον αντίπαλο. Όσον αφορά το τρανζίσιον και τη σοβαρότητα που αντιμετωπίσαμε το παιχνίδι ήταν ‘οk’, όμως νομίζω πως το μεγαλύτερο μας θέμα ήταν στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου όπου έπρεπε να είχαμε περισσότερες επιλογές για να κάνουμε περισσότερες φάσεις», σχολίασε αρχικά ο Γιοβάνοβιτς.

Στη συνέχεια προσέθεσε: «Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε καλά στην αρχή αλλά μετά από περίπου είκοσι λεπτά χάθηκε τελείως το παιχνίδι. Χάσαμε τις θέσεις μας. Σίγουρα δεν με αφήνει καθόλου ικανοποιημένο, έπρεπε κάποια παιδιά που έχασαν πολλές μέρες να πάρουν χρόνο στη διάρκεια του φιλικού και ήταν το πρώτο ματς για τον Μπουζούκη που πήρε τόσο χρόνο και για τον Χατζηγιοβάνη. Αλλά νομίζω ότι το δεύτερο ημίχρονο ενώ περίμενα να εξελιχθεί ευκολότερα για εμάς, όσον αφορά το παιχνίδι μας, ήταν τελείως ασύνδετο και δεν μου άρεσε η συμπεριφορά μας στη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γιοβάνοβιτς: Τι δεν του άρεσε με τη Φένλο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.