ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Κ-17 Παναθηναϊκός: Μετά την Ακαδημία Πούσκας, η Χόνβεντ

Αυλαία για τους έφηβους του «τριφυλλιού» στο «Puskas Cup».

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η Κ-17 του Παναθηναϊκού, η οποία αντιμετώπισε χθες (20/5) την Ακαδημία Πούσκας, στο πλαίσιο του τρίτου αγώνα της στο «Puskas Cup».

Άρεσε κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου η «πράσινη» Κ-17! (pics)

Οι «πράσινοι» βρέθηκαν στη δεινή θέση να παίζουν για πάνω από 70 λεπτά με 10 παίκτες, καθώς στο 19′ η αντίπαλη ομάδα κέρδισε πέναλτι, με τον διαιτητή ν’ αποβάλλει τον Σαντικάι. Για καλή του τύχη, ο Παναθηναϊκός είχε σε εκπληκτική ημέρα τον τερματοφύλακά του. Ο Χατζηγιαννάκης όχι μόνο απέκρουσε το πέναλτι, αλλά με δύο ακόμη εξαιρετικές επεμβάσεις του στο 25′ και στο 34′, διατήρησε το μηδέν.

Οι έφηβοι του «τριφυλλιού», παρά το αριθμητικό τους μειονέκτημα, ευτύχησαν ν’ ανοίξουν το σκορ με τον Ανδρέα Αθανασακόπουλο (58′). Ωστόσο, η Ακαδημία Πούσκας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1, χάρη σε μία φάση που προέκυψε από κόρνερ, στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης. Σήμερα (21/5) ο Παναθηναϊκός παίζει το τελευταίο του ματς στο «Puskas Cup», αναζητώντας την παρθενική του νίκη στη διοργάνωση. Αντίπαλός του, η Χόνβεντ.

Η σύνθεση του «τριφυλλιού» με την Ακαδημία Πούσκας: Χατζηγιαννάκης, Βαγιαννίδης, Παρασκευόπουλος, Σπίνος, Σαντικάι, Μαυρουδής, Λαζαρίδης (38′ Αναστόπουλος), Τζαβίδας (53′ Τσιμπόκας), Αθανασακόπουλος (60′ Σιατούνης), Ζαγαρίτης, Σερπέζης.

Προπονητής: Σωτήρης Συλαϊδόπουλος

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κ-17 Παναθηναϊκός: Μετά την Ακαδημία Πούσκας, η Χόνβεντ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.