ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Κ19: Άνεμος τα «βρέφη» του Παναθηναϊκού

Στο 7’ ο Σέχου κέρδισε πέναλτι, όμως ο Αθανασακόπουλος αστόχησε κι έτσι παρέμεινε το 0-0 με το «τριφύλλι» να χάνει σημαντικές ευκαιρίες για ν’ ανοίξει το σκορ. Στο 2ο ημίχρονο ο Συλαϊδόπουλος εφάρμοσε το σύστημα της πρώτης ομάδας, με 3 στόπερ, με τις ευκαιρίες να συνεχίζουν να χάνονται για τους γηπεδούχους και τον Λεβαδειακό να...

Στο 7’ ο Σέχου κέρδισε πέναλτι, όμως ο Αθανασακόπουλος αστόχησε κι έτσι παρέμεινε το 0-0 με το «τριφύλλι» να χάνει σημαντικές ευκαιρίες για ν’ ανοίξει το σκορ.

Στο 2ο ημίχρονο ο Συλαϊδόπουλος εφάρμοσε το σύστημα της πρώτης ομάδας, με 3 στόπερ, με τις ευκαιρίες να συνεχίζουν να χάνονται για τους γηπεδούχους και τον Λεβαδειακό να μην απειλεί. Το σκορ άνοιξε στο 69’ ο Σερπέζης κι αυτό αποτέλεσε τη σπίθα για μία εύκολη, τελικώς, νίκη.

Στο 83’ ο πολύ καλός Σέχου έκανε το 2-0 με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από τον Ζαγαρίτη στο 92’.

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Παρασκευόπουλος (55’ Σαντικάι), Καραγιάννης, Ζερβόπουλος, Σκεντεράι (64’ Παπαδόπουλος), Τζαβίδας (59’ Καλομοίρης), Σερπέζης, Σέχου, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κ19: Άνεμος τα «βρέφη» του Παναθηναϊκού», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.