ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός: «Ο Παπαδόπουλος είπε ψέματα»

Διαμαρτυρίες των «πρασίνων» για τη διαιτησία του ματς με την ΑΕΛ

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να υποτάξει την ΑΕΛ των 10 παικτών στο ΟΑΚΑ, όμως και η διαιτησία έπαιξε τον ρόλο της.

Συγκεκριμένα, δεν δόθηκε πέναλτι του Νίκολα Ζίζιτς στον Φεντερίκο Μακέντα, τρία λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 90’.

Στη συγκεκριμένη φάση οι «πράσινοι» υποστηρίζουν ότι ο διαιτητής Γιάννης Παπαδόπουλος τους είπε πως καταλόγισε επιθετικό φάουλ, ενώ έχει δώσει άουτ.

Το άλλο παράπονο του «τριφυλλιού» είχε να κάνει με τον χρόνο των καθυστερήσεων, αφού ουσιαστικά παίχτηκαν 2 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα, αντί για τα 5’ που υπέδειξε.

Από το 90:39 μέχρι το 92:27 υπήρξε διακοπή λόγω τραυματισμού παίκτη της ΑΕΛ, ενώ στο 92:50 καταλογίζεται κόρνερ, η εκτέλεση του οποίου έγινε στο 93:45.

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ: Το πέναλτι που δεν δόθηκε στον Μακέντα (pics, vid)

Παναθηναϊκός-ΑΕΛ 1-1: Η απόδραση των… 10

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός: «Ο Παπαδόπουλος είπε ψέματα»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.