ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός – Απόλλων 1-1: Με Βιγιαφάνιες και… Μπεκ! – Ούτε τώρα νίκησε

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το φιλικό Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Πέμπτης (12/11) στο «Γ. Καλαφάτης». Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο 40λεπτο με γκολ του Μαρκ Φερνάντεθ, ενώ για την ομάδα του Λάζλο Μπόλονι ισοφάρισε στο β' ημίχρονο ο Ανδρέας Αθανασακόπουλος μετά από ωραία ενέργεια και ασίστ του Αϊτόρ.

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το φιλικό Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Πέμπτης (12/11) στο «Γ. Καλαφάτης».

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο 40λεπτο με γκολ του Μαρκ Φερνάντεθ, ενώ για την ομάδα του Λάζλο Μπόλονι ισοφάρισε στο β’ ημίχρονο ο Ανδρέας Αθανασακόπουλος μετά από ωραία ενέργεια και ασίστ του Αϊτόρ.

Βασικός ο Λούκας Βιγιαφάνιες, έπαιξε και ο Ούφε Μπεκ, ο οποίος επί των ημερών του Ντάνι Πογιάτος θεωρείτο «ξένο σώμα».

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ξενόπουλος, Χουάνκαρ, Μολό, Μαυρομμάτης, Καραγιάννης, Σερπέζης, Αλεξανδρόπουλος, Βιγιαφάνιες, Μπεκ, Αϊτόρ, Σ. Τζαβίδας.

Έπαιξαν και οι: Χριστογεώργος, Αθανασακόπουλος, Τουρκοχωρίτης, Ηλιάδης, Ρόμπι, Μ. Τζαβίδας, Κόναν.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κότσαρης, Τσαμπούρης, Λισγάρας, Ρώσση, Μπαξεβανίδης, Βιτλής, Κιτόκο, Φερνάντεθ, Κολ, Μουνιέ, Ντάουντα.

Έπαιξαν και οι: Γιαννακόπουλος, Χειρίτραντας, Φατιόν, Μπρούσιτς, Χοχούμης, Λαγός, Βάρκας, Μπεντινέλι, Καραγκούνης, Τσιλούλης, Ιωαννίδης.

Από εκεί και πέρα, απόντες ήταν ξανά οι Διούδης, Κουρμπέλης, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Καμπετσής, Εμμανουηλίδης και Ιωαννίδης λόγω υποχρεώσεων με τις Εθνικές ομάδες.

Ατομικό ακολούθησαν σήμερα οι Γιασίν Αγιούμπ, Αχιλλέας Πούγγουρας, Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης, Αντονίτο και Φραν Βέλεθ.

Όσοι δεν αγωνίστηκαν στο απογευματινό φιλικό, προπονήθηκαν το πρωί και το πρόγραμμα περιελάμβανε ασκήσεις τεχνικής και ασκήσεις ανάπτυξης.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Παναθηναϊκός νέα: Οι τελευταίες ειδήσεις

Ελληνοτουρκικά: Όλες οι ειδήσεις

Covid-19 & περιοριστικά μέτρα: Όλες οι ειδήσεις

Όλες οι ειδήσεις σήμερα από το Sportime

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Απόλλων 1-1: Με Βιγιαφάνιες και… Μπεκ! – Ούτε τώρα νίκησε», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.