ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός: Διπλό επί της ΑΕΚ μετά από 3,5 χρόνια

Είχε ξεχάσει πώς είναι να πανηγυρίζει διπλό σε ντέρμπι με την ΑΕΚ. Το… θυμήθηκε ο Παναθηναϊκός την Κυριακή (6/12) με το 1-2 επί της Ένωσης. Πραγματοποιώντας την ενδεχομένως πιο πειστική του φετινή εμφάνιση βάσει και της δυναμικότητας του αντιπάλου ο Παναθηναϊκός πήρε το τρίποντο πιο εύκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό σκορ. Ειδικά στο πρώτο...

Είχε ξεχάσει πώς είναι να πανηγυρίζει διπλό σε ντέρμπι με την ΑΕΚ. Το… θυμήθηκε ο Παναθηναϊκός την Κυριακή (6/12) με το 1-2 επί της Ένωσης.

Πραγματοποιώντας την ενδεχομένως πιο πειστική του φετινή εμφάνιση βάσει και της δυναμικότητας του αντιπάλου ο Παναθηναϊκός πήρε το τρίποντο πιο εύκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό σκορ. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο είχε και δύο μεγάλες ευκαιρίες εκτός από τα γκολ που σημείωσε. Έτσι μετά από τρία χρόνια και οκτώ μήνες νίκησε ως φιλοξενούμενος την ΑΕΚ.

Η τελευταία φορά ήταν στις 2 Απριλίου του 2017, όταν οι «πράσινοι» είχαν νικήσει με 2-3. Τότε ο Βίκτωρ Κλωναρίδης είχε ανοίξει το σκορ και ο Μάρκους Μπεργκ είχε βάλει στη συνέχεια άλλα δύο γκολ. Το τελευταίο ήταν και το νικητήριο στις καθυστερήσεις.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός: Διπλό επί της ΑΕΚ μετά από 3,5 χρόνια», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.