«Έσπασε» πρωτιές ο βελτιωμένος Παναθηναϊκός

Δείτε αναλυτικά τι πέτυχαν οι «πράσινοι»

Παναθηναϊκός: Επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης.

Παρουσιάζοντας καλύτερο πρόσωπο, σε σχέση με τις 3 πρώτες αγωνιστικές που τα είχε κάνει μαντάρα.

Ακόμη και στο 1-1 με τον Ολυμπιακό οι καλύτερες στιγμές του ήταν το πέναλτι που έχασε ο Μακέντα και το πέναλτι ισοφάρισης του Γιοάν Μολό.

Μετά από 4 αγωνιστικές, δηλαδή, ο Παναθηναϊκός δεν είχε βρει τέρμα σε open play.

Στη ροή αγώνα σημειώθηκε το παρθενικό, από τον Γκίας Ζαχίντ.

Μέχρι την Κυριακή, η ομάδα του Γιώργου Δώνη δεχόταν γκολ σε κάθε ματς.

Από ΟΦΗ και Άρη ενδεικτικά «έφαγε» 7. Κράτησε το «μηδέν» στο 90λεπτο, δείχνοντας βελτίωση σε τέτοιου επιπέδου αγώνες με Σένκεφελντ και Πούγγουρα.

Κάντε Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook για να μαθαίνετε με υπευθυνότητα και άποψη ό,τι συμβαίνει στον αθλητικό κόσμο και όχι μόνο. Η ομάδα του Sportime είναι ανά πάσα στιγμή διαθέσιμη για να απαντήσει στις ερωτήσεις σας. Στείλτε στο Inbox για όποια απορία έχετε και θα λάβετε άμεση απάντηση. Ένα Like και… μένεις ενημερωμένος όλο το 24ωρο σχετικά με όσα γίνονται!

Ήταν, επίσης, η 1η φορά που ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε. Με Λαμία, ΟΦΗ, Άρη, Ολυμπιακό βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ.

Σίγουρα στη σούμα το 1 γκολ σε κανονική ροή αγώνα σε 450 αγωνιστικά λεπτά αποτελεί επίδοση που δικαιολογημένα νευριάζει τον Δώνη.

Δικαίως συνεχίζει να έχει παράπονα από τους ποδοσφαιριστές του, στην τελική προσπάθεια.

Τουλάχιστον ο Παναθηναϊκός είχε 2 δοκάρια (με Ινσούα και Μπουζούκη), όπου στις περιπτώσεις αυτές δεν τίθεται θέμα ικανότητας μα ατυχίας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Έσπασε» πρωτιές ο βελτιωμένος Παναθηναϊκός», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.