ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός: Έξι γκολ στο Κερατσίνι

Καλά στοιχεία ο Βαγγέλης Θεοχάρης, δύο γκολ ο Δημήτρης Σερπέζης

Παναθηναϊκός: Την ευκαιρία να παραμείνουν σε αγωνιστικό ρυθμό είχαν το απόγευμα όσοι δεν βρέθηκαν στο αρχικό σχήμα του φιλικού ματς με τη Γαλατάσαραϊ.

Σε προπονητικού χαρακτήρα αγώνα που διεξήχθη στο «Γ. Καλαφάτης» με αντίπαλο το Κερατσίνι, το «τριφύλλι» επιβλήθηκε 6-0.

Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό έπειτα από πάσα του Γιοάν Μολό στον Δημήτρη Κουρμπέλη, «σκαφτή» πάσα στην «πλάτη» της αντίπαλης άμυνας του αρχηγού και ανάποδη κεφαλιά του Βαγγέλη Θεοχάρη.

Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 20ό λεπτό έπειτα από συρτή σέντρα του Μολό από αριστερά και πλασέ του Αργύρη Καμπετσή από το ύψος του πέναλτι.

Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 3-0, καθώς στο 37’ ο Θεοχάρης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Νίκος Βέργος βρήκε δίχτυα.

Το τέταρτο γκολ των «πρασίνων» σημειώθηκε στο 59’, έπειτα από σέντρα του Δημήτρη Εμμανουηλίδη και καρφωτή κεφαλιά του Κριστιάν Αντερσον Κονάν.

Ο Δημήτρης Σερπέζης σημείωσε τα δύο τελευταία γκολ, συγκεκριμένα στο 79’ με δυνατό σουτ και στο 87’ με κοντινό πλασέ.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Χριστογεώργος (60’ Μπότσαρης), Αποστολάκης (46’ Βαγιαννίδης), Ζαγαρίτης, Μαυρομμάτης, Νούνες, Κουρμπέλης (46’ Αλεξανδρόπουλος), Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος (46’ Σερπέζης), Μολό (60’ Σέχου), Καμπετσής (46’ Κονάν), Βέργος (46’ Εμμανουηλίδης).

*Να σημειωθεί ότι πριν από το φιλικό προπονήθηκαν όσοι έπαιξαν βασικοί στο ματς με τη Γαλατάσαραϊ

Παναθηναϊκός: Θετικά δείγματα γραφής στο ντεμπούτο του ο Γιοάν Μολό

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός: Έξι γκολ στο Κερατσίνι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.