ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός Κ17: Η Λεωφόρος έφερε γούρι

Επικράτησε 2-1 του Πανιωνίου

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε ο Παναθηναϊκός Κ17 (2-1 τον Πανιώνιο) στο πρώτο ματς στο «Απόστολος Νικολαΐδης».

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός είχε καλύτερη εικόνα από τον αντίπαλό του και έχασε ευκαιρίες με τους Κυριόπουλο, Νταμπίζα.

Το γκολ ήρθε στο 17ο λεπτό έπειτα από ωραία βαθιά μπαλιά του Ψύλλα στα αριστερά στον Βολάκη, ο οποίος με υπέροχη ενέργεια απέφυγε δύο αντιπάλους και την κατάλληλη στιγμή γύρισε στο ύψος του πέναλτι στον Καλοσκάμη ο οποίος με κοντινό πλασέ σκόραρε.

Το δεύτερο 45λεπτο εξελίχθηκε σε διαγωνισμό λαθών, με τον Πανιώνιο να δείχνει να πατάει καλύτερα στο γήπεδο.

Ο Δήμος στο 65′ έχασε μοναδική ευκαιρία έπειτα από κάθετη πάσα του Κυριόπουλου που τον έβγαλε μόνο του απέναντι στον τερματοφύλακα του Πανιωνίου, όμως νικήθηκε από τον Αποστολάκη.

Στο 75′ οι «πράσινοι» είπαν «ευχαριστώ» στο δώρο των φιλοξενούμενων που κέρδισαν φάουλ μέσα στη μεγάλη περιοχή τους αλλά το εκτέλεσαν με πάσα στον… Καλοσκάμη και αυτός σχεδόν σε ανυπεράσπιστη εστία πέτυχε το 2-0.

Ο Πανιώνιος έφτασε στο 2-1 στο 90+2′ όταν ο Τσεβάς δεν συνεννοήθηκε με τον εξερχόμενο Παναγάκο και έστειλε άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Παναγάκος, Καμαρός, Τσιάβος, Αλεβιζάκης, Ζεϊμπέκης, Ψύλλας (46′ Λιατίφης), Συμεωνίδης (66′ Τσεβάς), Βολάκης (66′ Καλός), Κυριόπουλος (81′ Παπανικολόπουλος), Καλοσκάμης, Νταμπίζας (46′ Δήμος).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αποστολάκης, Τσομπάνης, Ντρέκης (41′ Σαραντόπουλος), Δημητρέλης, Κούτρας, Τσέλιος (54′ Γιαννόπουλος), Γιάννης, Κωνσταντακόπουλος, Γκιζίνος (72′ Λιάμπος), Τζάκσον (72′ Ρούσσος), Θεοδωρακόπουλος.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός Κ17: Η Λεωφόρος έφερε γούρι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.