ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός Κ17: Ήττα από την Ακαδημία Πούσκας (vid)

Οι «πράσινοι» δεν κατάφεραν να προκριθούν στον τελικό

Παναθηναϊκός Κ17: Ήττα από την Ακαδημία Πούσκας το απόγευμα της Κυριακής (9/6).

Οι «πράσινοι» προέρχονταν από τη νίκη (2-0) επί της Όσιγεκ και την παλικαρίσια ισοπαλία με την Μπάγερν (2-2).

Στο τρίτο τους ματς, όμως, για τον Α’ Όμιλο του Puskás Cup δεν κατάφεραν να νικήσουν τους οικοδεσπότες.

Το παιχνίδι στην «Pancho Aréna» άρχισε ιδανικά για την Ακαδημία Πούσκας.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Γκιόργκι Κομαρόμι κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος και άνοιξε το σκορ.

Τρία λεπτά αργότερα, έπειτα από κόρνερ και σύγχυση στα «πράσινα» καρέ, ο Ντάνιελ Βίτα διπλασίασε το προβάδισμα των γηπεδούχων.

Στο 23’ η Ακαδημία Πούσκας πλησίασε σε ένα τρίτο γκολ, αλλά ο Λορέντσο Νάγκι δεν κατάφερε να χριστεί σκόρερ.

Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να αντιδράσει, είχε 1-2 καλές στιγμές, κέρδισε κάποια κόρνερ, όμως δεν έκανε τη διαφορά.

Οι οικοδεσπότες απείλησαν ξανά στο 42’ με τον Λάσλο Βίζλερ, εν αντιθέσει με τους «πράσινους» που κινήθηκαν σε ρηχά νερά.

Συνεπώς, η Ακαδημία Πούσκας κατέλαβε την πρωτιά του Α’ Ομίλου και τη Δευτέρα (10/6) θα αντιμετωπίσει τη Φλαμένγκο στον τελικό.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Χατζηγιαννάκης, Κούτσιας (31’ Κωστόπουλος), Σιδεράς, Ρόμπι, Λαζαρίδης (48’ Σακελλαρόπουλος), Τουρκοχωρίτης (53’ Γεωργιόπουλος), Δημοσθενιάδης (39’ Ανθουλάκης), Καρβούνης, Παντελίδης (53’ Γωγουβίτης), Λιούμης, Νιάρχος.

Δείτε σε video τα highlights της αναμέτρησης μεταξύ της Ακαδημίας Πούσκας και του Παναθηναϊκού:

Παναθηναϊκός Κ17: Απίστευτες φάσεις με Μπάγερν (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός Κ17: Ήττα από την Ακαδημία Πούσκας (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.