ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός Κ19: Εύκολη νίκη στη Λαμία

Τη νίκη με 3-0 πανηγύρισε η Κ19 του Παναθηναϊκού επί της αντίστοιχης της Λαμίας στη Φθιώτιδα, με αποτέλεσμα να ανέβει στη δεύτερη θέση της κατάταξης (με αγώνα περισσότερο από τον «συγκάτοικο» Ολυμπιακό. Οι ποδοσφαιριστές του «τριφυλλιού» ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ενώ ενδεικτικό είναι πως δεν απειλήθηκαν σε κανένα χρονικό σημείο από...

Τη νίκη με 3-0 πανηγύρισε η Κ19 του Παναθηναϊκού επί της αντίστοιχης της Λαμίας στη Φθιώτιδα, με αποτέλεσμα να ανέβει στη δεύτερη θέση της κατάταξης (με αγώνα περισσότερο από τον «συγκάτοικο» Ολυμπιακό.

Οι ποδοσφαιριστές του «τριφυλλιού» ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ενώ ενδεικτικό είναι πως δεν απειλήθηκαν σε κανένα χρονικό σημείο από τους αντιπάλους τους.

Οι παίκτες του Κώστα Φρατζέσκου μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα του ματς και προσπάθησαν να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις για να σκοράρουν.

Δικαιώθηκαν στο 38’ όταν ο Αμπντελραχμάν με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό.

Φορτσάτοι μπήκαν οι φιλοξενούμενοι και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Καρβούνη να σημαδεύει τη ρίζα του κάθετου δοκαριού στο 48′.

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού συνέχισαν να ελέγχουν απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα και αν ήταν λίγο πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια θα είχαν βρει πιο γρήγορα και δεύτερο γκολ.

Τελικώς, αυτό συνέβη λίγα λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 90’, με τον Τζαβίδα να νικά μέσα από την περιοχή τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Το κερασάκι στην τούρτα της νίκης του Παναθηναϊκού πέτυχε ο Καρβούνης με πλασέ στην κενή εστία, μετά από γύρισμα του Τόρα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η αρχική ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Χατζηγιαννάκης, Τουρκοχωρίτης, Κούτσιας, Ρόμπι, Σιδεράς, Τζαβίδας Σ., Κρυπαράκος, Τζαβίδας Μ., Αθανασακόπουλος, Αμπντελραχμάν.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Λαμία-Παναθηναϊκός LIVE

Πυροβόλησαν ελληνορθόδοξο ιερέα σε εκκλησία στην Λιόν

Οι τελευταίες ειδήσεις

Όλες οι ειδήσεις σήμερα από το Sportime

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός Κ19: Εύκολη νίκη στη Λαμία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.