ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός Κ19: Επανήλθε με «εξάρα»

Με 6-0 επιβλήθηκαν της Ξάνθης οι «πράσινοι»

Παναθηναϊκός Κ19: Προερχόταν από τη μοναδική απώλεια στο πρωτάθλημα, το 1-1 με τον Πανιώνιο.

Το πρωί του Σαββάτου δεν είχε διάθεση για επιπλέον απώλειες, επομένως το 6-0 επί της Ξάνθης ήρθε φυσιολογικά.

Το σκορ άνοιξε ο Βασίλης Σπίνος στο 6’, έπειτα από σέντρα του Ανδρέα Αθανασακόπουλου.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Γιώργος Βαγιαννίδης διπλασίασε το «πράσινο» προβάδισμα με διαγώνιο σουτ.

Αμφότερες οι ομάδες έχασαν από μία καλή ευκαιρία στη συνέχεια, ώσπου στο 35’ ο Μαρίνος Σούλτσε χρίστηκε σκόρερ.

Καταλυτικός σ’ εκείνο το χρονικό σημείο ο Βαγιαννίδης, αφού έβγαλε την ασίστ για το γκολ στο 35’ και άλλη μία στον Δημήτρη Σερπέζη στο 38’.

Ο Παναθηναϊκός Κ19 επέστρεψε με «αέρα» πέντε γκολ στ’ αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Κι αυτό γιατί στο 40’ ο Σούλτσε ταλαιπώρησε την αντίπαλη άμυνα, προτού διπλασιάσει τα «τεμάχια» του.

Όπως ήταν φυσικό, η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου έριξε ρυθμούς στο β’ μέρος.

Πάντως, ο Σούλτσε πέτυχε χατ-τρικ στο 73’ και διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ19: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης (46’ Σαμαράς), Ζαγαρίτης, Σαντικάι, Σπίνος (57’ Σιδεράς), Αλεξανδρόπουλος (57’ Βόσσος), Αθανασακόπουλος (46’ Καρβούνης), Σερπέζης, Καλομοίρης, Τζαβίδας (46’ Νιάρχος), Σούλτσε.

ΞΑΝΘΗ Κ19: Στεπάνοβιτς, Λεωντσάκος, Μανίσογλου, Τσιλιγγίρης (83′ Παπαδημητρίου), Παπαδόπουλος, Τσιτσεκίδης (86′ Μάρκου), Τσιπούρας, Φάκκης (46′ Γκαρνέτας), Νιαζήφογλου (86′ Αλεξανιάν), Θυμιάνης, Πιτσώλης (67′ Ιωακειμίδης).

Κάντε Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook για να μαθαίνετε με υπευθυνότητα και άποψη ό,τι συμβαίνει στον αθλητικό κόσμο και όχι μόνο. Η ομάδα του Sportime είναι ανά πάσα στιγμή διαθέσιμη για να απαντήσει στις ερωτήσεις σας. Στείλτε στο Inbox για όποια απορία έχετε και θα λάβετε άμεση απάντηση. Ένα Like και… μένεις ενημερωμένος όλο το 24ωρο σχετικά με όσα γίνονται!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός Κ19: Επανήλθε με «εξάρα»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.