ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός Κ19: Έσωσε την παρτίδα στο τέλος

Ο Καρβούνης έσωσε την παρτίδα

Σε ένα γεμάτο από γκολ και φάσεις παιχνίδι η Κ19 του Παναθηναϊκού παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στον Άρη στο ματς της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19.

Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Άρης προηγήθηκε με 2-0 και έβαλε στα σχοινιά τον Παναθηναϊκό.

Παρά ταύτα οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου με επιμονή και σχέδιο έφτασαν στο τέλος να ισοφαρίσουν σε 2-2.

Ο Παναθηναϊκός είχε ένα εκρηκτικό πρώτο 20λεπτο με σημαντικές ευκαιρίες να προηγηθεί.

Στο 2′ ο Κρυπαράκος αντί να πασάρει στον αφύλαχτο Τζαβίδα, προτίμησε να ολοκληρώσει μόνος του την προσπάθεια με το σουτ του να κοντράρει.

Στο 5′ από βαθιά μπαλιά του Ρόμπι ο Καρβούνης έφυγε τετ α τετ με τον Μακρή, αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη απόκρουσε με το πόδι το πλασέ του.

Στο 9ο λεπτό ο Λαζαρίδης έβγαλε συρτή σέντρα στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Μπιλάλ σούταρε άστοχα.

Και όμως το γκολ ήρθε για τον Άρη. Στο 31′ κέρδισε κόρνερ που εκτέλεσε ο Μπακούσης και ο Σπαρτιάτης με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή σκόραρε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός και πάλι μπήκε καλύτερα.

Στο 51′ χάθηκε μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση από τον Τζαβίδα που βρήκε στρωμένη τη μπάλα μπροστά του από απόκρουση του Μακρή σε σέντρα του Ηλιάδη, όμως το πλασέ του δεν ήταν καλό και αποκρούστηκε.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Άρης πέτυχε το 0-2 και πάλι με τον Σπαρτιάτη ο οποίος πρόλαβε την προβολή του Ρόμπι έπειτα από σέντρα του Σάιμπερτ.

Στη συνέχεια του αγώνα ο Άρης κλείστηκε για να κρατήσει το σκορ, όμως ο Παναθηναϊκός με τον Καρβούνη πρωταγωνιστή βρήκε τρόπο να σκοράρει.

Στο 85′ ήρθε το 1-2 από κοντινό πλασέ του Καρβούνη έπειτα από γύρισμα του Τζαβίδα.

Δύο λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση με εντυπωσιακή ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Καρβούνη μετά από σέντρα του Τουρκοχωρίτη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χατζηγιαννάκης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης, Σιδεράς, Ρόμπι, Ηλιάδης (78′ Φρόκου), Καρβούνης, Αθανασακόπουλος, Μπιλάλ (63′ Δημοσθενιάδης), Κρυπαράκος (71′ Τόρρα), Τζαβίδας.

ΑΡΗΣ: Μακρής, Κατσουλίδης, Τσαγκαλίδης, Βασιλόπουλος, Κιουρτσίδης, Κριμιτζάς, Πάγκος, Μπακούτσης, Μαρμαρίδης, Σάιμπερτ (66′ Τσαπακίδης), Σπαρτιάτης (70′ Τερμετζόγλου).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Παναθηναϊκός – Οι τελευταίες ειδήσεις

Όλες οι ειδήσεις σήμερα από το Sportime

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός Κ19: Έσωσε την παρτίδα στο τέλος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.