ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός Κ19: Πρώτη απώλεια στο πρωτάθλημα

Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου έμεινε στο 1-1 με τον Πανιώνιο

Παναθηναϊκός Κ19: Πρώτη απώλεια στο πρωτάθλημα, καθώς έμεινε στο 1-1 με τον Πανιώνιο στο γήπεδο των Τραχώνων.

Το ματς άρχισε με τον σύλλογο της Νέας Σμύρνης να έχει τα ηνία στο ξεκίνημα, αλλά σύντομα η εικόνα άλλαξε.

Ο Παναθηναϊκός πήρε το προβάδισμα στο 12ο λεπτό με κεφαλιά του Μαρίνου Σούλτσε, έπειτα από κόρνερ του Ανδρέα Αθανασακόπουλου.

Δώδεκα λεπτά αργότερα, δημιουργός και σκόρερ συνεργάστηκαν ξανά, όμως ο 19χρονος δεν βρήκε όπως θα ήθελε την μπάλα.

Ο Δημήτρης Σερπέζης έχασε την επόμενη ευκαιρία, συγκεκριμένα στο 35’ με σουτ εκτός περιοχής που έστειλε άουτ την μπάλα.

Ο Σούλτσε πλησίασε στο δεύτερο γκολ (στο 44’), όμως η μπάλα μετά από προβολή του πέρασε άουτ.

Κάντε Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook για να μαθαίνετε με υπευθυνότητα και άποψη ό,τι συμβαίνει στον αθλητικό κόσμο και όχι μόνο. Η ομάδα του Sportime είναι ανά πάσα στιγμή διαθέσιμη για να απαντήσει στις ερωτήσεις σας. Στείλτε στο Inbox για όποια απορία έχετε και θα λάβετε άμεση απάντηση. Ένα Like και… μένεις ενημερωμένος όλο το 24ωρο σχετικά με όσα γίνονται!

Ο ίδιος παίκτης απείλησε ξανά στο 50’, έπειτα από σέντρα του θετικότατου Γιώργου Βαγιαννίδη.

Στη συνέχεια ήταν η σειρά του Πανιωνίου να πάρει τα ηνία και να απειλήσει με σουτ του Λεωνίδα Μούντριχα στο 55’ και το 62’ (του είπε «όχι» ο Νίκος Χριστογεώργος).

Τρία λεπτά αργότερα η ομάδα της Νέας Σμύρνης έφτασε στην ισοφάριση με κεφαλιά του Τσαπικούνη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ.

Ο Παναθηναϊκός Κ19 είναι μόνος πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα, δεδομένου ότι η ΑΕΚ αγωνίζεται την Κυριακή (29/9) με τον ΠΑΟΚ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Κ19 (Κοροπούλης): Πασαλιμανιώτης, Λάμψιας, Ρέτσος, Τσουρούλας, Τσαπικούνης, Μπρέγκου, Γρίβας, Κουτσάκης, Μούντριχας, Οικονόμου, Ξυγκόρος

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ19 (Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ζαγαρίτης, Σπίνος, Σαντικάι, Αθανασακόπουλος, Σερπέζης, Καρβούνης (58’ Αλεξανδρόπουλος), Τζαβίδας (80’ Λιούμης), Σούλτσε (63’ Ηλιάδης), Σαμαράς (58’ Καλομοίρης).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός Κ19: Πρώτη απώλεια στο πρωτάθλημα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.