ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Πανιώνιος: Το γκολ που έδωσε τη νίκη κόντρα στον Αήττητο Σπάτων – Μόνος πρώτος στην βαθμολογία

Ο Πανιώνιος επικράτησε με 1-0 στα Σπάτα του Αήττητου και βρίσκεται στην κορυφή του 6ου ομίλου με 4 νίκες σε ισάριθμα ματς.

Με ιδανικό τρόπο εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Ηλιούπολης στη Νάξο ο Πανιώνιος που επικράτησε με 1-0 στα Σπάτα του Αήττητου και βρίσκεται στην κορυφή του 6ου ομίλου με 4 νικες σε ισάριθμα ματς.

Ο Πανιώνιος μπήκε όπως έπρεπε στον αγωνιστικό χώρο, ως ο κυρίαρχος του παιχνιδιού και έδειξε πως είναι το αφεντικό του 6ου ομίλου στη Γ’ εθνική.

Στο 13′ ο Γροντής απείλησε με δυνατό σουτ, με τον Παναγόπουλο να μπλοκάρει και δύο λεπτά αργότερα ήρθε το γκολ!

Ο Σταμάτης έδωσε στον Νίνο μέσα και δεξιά στην περιοχή, αυτός γύρισε παράλληλα στον Μακρίδη, ο οποίος από κοντά με ωραίο τελείωμα άνοιξε το σκορ.

Στα επόμενα λεπτά ο Ιστορικός κρατούσε χωρίς προβλήματα το υπέρ του σκορ και προσπαθούσε με τους Γροντή και Πίσπα κυρίως να βρει διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία.

Στο 35′ ήρθε η πρώτη τελική προσπάθεια των γηπεδούχων. Μετά από σέντρα του Στυλιανόπουλου, ο Σερέπας έκανε το σουτ αμαρκάριστος μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.

Στο φινάλε του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι, με το σκορ να μένει το ίδιο.

Ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά στη επανάληψη και στο 52′ είχε οριζόντιο δοκάρι σε δυνατό σουτ του Μπρέγκου. Δύο λεπτά αργότερα ο Αήττητος απάντησε, με τον Στουρνάρα να διώχνει εντυπωσιακά το δυνατό σουτ του Παπανικολάου.

Στο 64′ οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Πλαβούκο, μετά από λάθος υπολογισμό του Στουρνάρα, όμως ακυρώθηκε το γκολ ως οφσάιντ.

Οι κυανέρυθροι του Δημήτρη Κοροπούλη βγήκαν στην επίθεση στο 71′, με τον Σταμάτη να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα όμως να περνάει άουτ.

Στις καθυστερήσεις ο Παπαδόπουλος λίγο έλειψε να πετύχει και δεύτερο τέρμα για τον Πανιώνιο, όμως ο Παναγόπουλος έδιωξε δύσκολα το πλασέ που έκανε ο παίκτης του Πανιωνίου.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Παναγόπουλος, Στυλιανόπουλος, Ασλάνι, Σπίντζος, Μεγαλοϊκονόμου, Ντουσάι (51′ Ιωαννίδης), Δαχτυλίδης, Γκρόσιος (51′ Γκαβασιάδης), Πλαβούκος, Σερεπάς, Παπανικολάου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στουρνάρας, Λάμψιας, Ξυγκορος, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Μακρίδης (62′ Μούντριχας), Πίσπας (72′ Παπαδόπουλος), Σταμάτης, Γροντής (81′ λ.τρ. Καμαρά), Νίνο.

6ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Αήττητος Σπάτων – Πανιώνιος 0-1

Χαραυγιακός – ΓΣ Μαρκό 1-1

Προοδευτική – Εθνικός 2-0

Φωστήρας – ΑΕ Μυκόνου 2-0 (45+3′-57′ Μαρίνου πεν)

Πανναξιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 3-2 (50′ αυτογκόλ, 71′ Σέμε, 90′ Κούτρος / 25′-37′ Γεμιστός)

11 ΑΕ Μοσχάτου 3 0 1 2 1 5 -4 1

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πανιώνιος: Το γκολ που έδωσε τη νίκη κόντρα στον Αήττητο Σπάτων – Μόνος πρώτος στην βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.