ΠΑΟΚ BC

Λύγισε από τη Βενέτσια ο ΠΑΟΚ

Ο «δικέφαλος» έχασε 69-59 από την ιταλική ομάδα Βενέτσια, για την 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Basketball Champions League.

Την ήττα με 69-59 από τη Βενέτσια γνώρισε ο ΠΑΟΚ στην αναμέτρηση για την 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Basketball Champions League.

Το α’ δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, εν αντιθέσει με το β’ που οι γηπεδούχοι βρήκαν ρυθμό και έκλεισαν προηγούμενοι το ημίχρονο με 43-35.

Με μπροστάρη τον Γιάννη Αθηναίου ο ΠΑΟΚ μείωσε στο σκορ, αλλά με ένα επιμέρους 9-3 η Βενέτσια μπήκε με διαφορά ασφαλείας στην πιο κρίσιμη περίοδο.

O “δικέφαλος” ήταν θετικότατος στο αμυντικό σκέλος, ωστόσο από τη στιγμή που δεν έβρισκε λύσεις στην επίθεση (και είχε κόντρα τη διαιτησία σε μερικά σημεία), η ιταλική ομάδα ανέκτησε σαφές προβάδισμα για τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 43-35, 56-46, 69-59.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ: Τσερέλα, Τζούρι 2, Χέινς 13, Στόουν, Γουάτ 25, Μπιλίγκα, Ντέι 13, Ντε Νικολάο 11, Κίζλινκ, Ματσόλα, Τόνουτ 5, Βίντμαρ.

ΠΑΟΚ: Αθηναίου 8, Χάτσερ 9, Κόνιαρης 6, Σχίζας, Ζάρας 3, Χρυσικόπουλος 5, Γκάρετ 9, Τζόουνς 5, Μαργαρίτης, Μορέιρα 14, Παπαντωνίου, Πόουπ.

Basketball Champions League: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

ΠΑΟΚάρφωμα: Το τρομερό καλάθι του Γκάρετ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λύγισε από τη Βενέτσια ο ΠΑΟΚ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.