ΠΑΟΚ

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ 0-2: Απίστευτο γκολ του Αουγκούστο! (vid)

Δείτε το γκολ του Βραζιλιάνου χαφ

Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0 της ΑΕΛ στο «AEL FC Arena», με τον Ντάγκλας Αουγκούστο να σημειώνει ένα γκολ εξαιρετικής ομορφιάς.

Οι Θεσσαλονικείς από νωρίς πήραν κεφάλι στο AEL FC ARENA χάρη σε γκολ του Δημήτρη Λημνιού από το 14′.

Ωστόσο στο 33′ και μετά από εκτέλεση κόρνερ από δεξιά του Βινίσιους, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του Ντόουγκλας Αουγκούστο, σε μία διεκδίκηση της μπάλας στον αέρα με τον Βαγγέλη Μόρα.

Ο Βραζιλιάνος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, «ζύγισε» την μπάλα και με ένα ασύλληπτο… κεραυνό έστειλε την μπάλα εκεί που δεν θα μπορούσε να αντιδράσει ο τερματοφύλακας των «βυσσινί», Κρίστινσον.

Ήταν το δεύτερο γκολ του 23χρονου, που βρήκε δίχτυα για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική.

Το πέναλτι που ζήτησαν οι Θεσσαλοί (vid)

AΕΛ – ΠΑΟΚ LIVE

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ: Δείτε το γκολ του Αουγκούστο

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΛ – ΠΑΟΚ 0-2: Απίστευτο γκολ του Αουγκούστο! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.