ΠΑΟΚ

Φερέιρα: «Απόλυτος υπεύθυνος εγώ!»

Την ευθύνη για την ήττα από τον Ολυμπιακό πήρε πάνω του ο προπονητής του ΠΑΟΚ Αμπέλ Φερέιρα, σε δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης. Ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ολυμπιακό στο παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής των Play offs, γνωρίζοντας την ήττα με 0-1. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΠΑΟΚ: Οπαδοί έξω από την Τούμπα κράζουν...

Την ευθύνη για την ήττα από τον Ολυμπιακό πήρε πάνω του ο προπονητής του ΠΑΟΚ Αμπέλ Φερέιρα, σε δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ολυμπιακό στο παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής των Play offs, γνωρίζοντας την ήττα με 0-1.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΠΑΟΚ: Οπαδοί έξω από την Τούμπα κράζουν την ομάδα! (vid)

Ο Αμπέλ Φερέιρα μίλησε στην κάμερα του PAOK TV και πήρε πάνω του την ευθύνη, τονίζοντας παράλληλα πως «Όποιος φοράει τη φανέλα του ΠΑΟΚ πρέπει πάντα να παίζει για τη νίκη».

Μεταξύ άλλων σημείωσε:

«Πρέπει να συνεχίσουμε τη σκληρή δουλειά. Το αποτέλεσμα μας πονάει αλλά μόνο με σκληρή δουλειά θα το ξεπεράσουμε. Όποιος φοράει τη φανέλα του ΠΑΟΚ πρέπει πάντα να παίζει για τη νίκη, ανεξαρτήτως αντιπάλου.

Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε καλύτερα ως το 15′, ωστόσο μετά το ακυρωθέν γκολ η ομάδα έχασε τη ψυχραιμία που είχε στο ξεκίνημα, ενώ οι αντίπαλοι ήταν καλύτεροι από εμάς από εκείνο το σημείο και μετά. Στα τελευταία 10 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου προσπαθήσαμε να τους σπρώξουμε στα καρέ τους και στο δεύτερο μέρος είχαμε την πρωτοβουλία, αρκετά νωρίς ρισκάραμε βάζοντας επιθετικογενείς παίκτες. Ο Ολυμπιακός αντέδρασε με τα εξτρέμ να γυρνάνε πίσω, με τα στόπερ στη μεγάλη περιοχή του. Κάναμε ότι είναι δυνατόν για την ισοφάριση, δεν τα καταφέραμε. Οι παίκτες πάλεψαν και έκαναν ότι μπορούσαν. Ο απόλυτος υπεύθυνος για την ήττα είμαι εγώ».

Για το αν καλύπτεται η διαφορά από τον Ολυμπιακό: «Ρεαλιστικά και επειδή δεν έχω μάθει να κρύβομαι, τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. Δυστυχώς η πραγματικότητα είναι ότι η νίκη στο σημερινό παιχνίδι ήταν κεφαλαιώδους σημασίας για να μπούμε ξανά στο παιχνίδι της διεκδίκησης του τίτλου».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φερέιρα: «Απόλυτος υπεύθυνος εγώ!»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.