ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 1-2: Ο «κεραυνός» του Περέιρα που χάρισε τη νίκη στον Δικέφαλο

Σαν σήμερα, ο ΠΑΟΚ έπαιρνε μεγάλο διπλό στον Πειραιά, κόντρα στον Ολυμπιακό με 1-2, με τον Φακούντο Περέιρα να βάζει ένα από τα ομορφότερα γκολ στην ιστορία του Δικεφάλου. Ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς -και μάλιστα σε ντέρμπι- που μνημονεύεται ακόμα και σήμερα από τους φίλους του ΠΑΟΚ σημείωσε ο Φακούντο Περέιρα. Ο πρώην επιθετικός του...

Σαν σήμερα, ο ΠΑΟΚ έπαιρνε μεγάλο διπλό στον Πειραιά, κόντρα στον Ολυμπιακό με 1-2, με τον Φακούντο Περέιρα να βάζει ένα από τα ομορφότερα γκολ στην ιστορία του Δικεφάλου.

Ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς -και μάλιστα σε ντέρμπι- που μνημονεύεται ακόμα και σήμερα από τους φίλους του ΠΑΟΚ σημείωσε ο Φακούντο Περέιρα.

Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ σαν σήμερα το 2014 άφησε άφωνη την κερκίδα των οπαδών του Ολυμπιακού, βάζοντας ένα καταπληκτικό γκολ από μεγάλη απόσταση «εκτελώντας» τον Ρομπέρτο.

Ο Δικέφαλος άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων και κατάφερε να προηγηθεί σε αντεπίθεση, με τον Στέφανο Αθανασιάδη να κάνει το 0-1 στο 43ο λεπτό.

Λίγα λεπτά αργότερα και ειδικότερα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός απάντησε με ένα γκολ άγριας ομορφιάς. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Φουστέρ έπιασε ένα τρομερό εναέριο βολέ, νικώντας με εντυπωσιακό τρόπο τον Γλύκο.

Το τελικό 1-2 σημειώθηκε από τον Φακούντο Περέιρα στο 49ο λεπτό, χαρίζοντας με αυτόν τον τρόπο τη νίκη στον ΠΑΟΚ.

Μάλιστα, οι Θεσσαλονικείς σημείωσαν και τρίτο γκολ με τον Φάνη Τζανδάρη στις καθυστερήσεις του αγώνα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε λανθασμένα, ως οφσάιντ.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Μαζουάκου, Αμπιντάλ, Μποτία, Ελαμπντελαουΐ, Μιλιβόγιεβιτς, Μανιάτης (61′ Κασάμι), Αφελάι (61′ Ντοσεβί), Φουστέρ, Τσόρι και Μήτρογλου (67′ Μπενίτες).

ΠΑΟΚ (Αναστασιάδης): Γλύκος, Ρατς, Βίτορ, Τζιόλης, Σκόνδρας (56′ λ.τ. Παπαδόπουλος), Κάτσε (80′ Μάρτενς), Γκολάσα, Τζανδάρης, Περέιρα (90’+ Ποζατζίδης), Σαλπιγγίδης και Αθανασιάδης .

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Βιεϊρίνια: Δέκα μέρες νοκ άουτ ο Πορτογάλος!

Απίστευτο: Η Αστυνομία Κύπρου ψάχνει φιλάθλους του ΠΑΟΚ για τυχόν αδικήματα!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 1-2: Ο «κεραυνός» του Περέιρα που χάρισε τη νίκη στον Δικέφαλο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.