ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 2-1: Απίθανο γκολ Ζίβκοβιτς και τελικός!

Ο ΠΑΟΚ έφερε το ματς...τούμπα κόντρα στην ΑΕΚ και με εντυπωσιακό γκολ του Αντρίγια Ζίβκοβιτς στις καθυστερήσεις «κλείδωσε» τον τελικό.

Ο ΠΑΟΚ έφερε το ματς…τούμπα κόντρα στην ΑΕΚ και με εντυπωσιακό γκολ του Αντρίγια Ζίβκοβιτς στις καθυστερήσεις «κλείδωσε» τον τελικό.

Ο Ζίβκοβιτς «εκτέλεσε» τον Τσιντώντα και στην ΑΕΚ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και έστειλε τον ΠΑΟΚ στον τελικό.

Ο Σέρβος πήρε την…σκυτάλη από τον Κρμέντσικ και με τρομερό γκολ από μακριά ανέτρεψε το σκορ και «σφράγισε» το εισιτήριο του τελικού του Κυπέλλου.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στην Τούμπα κόντρα στον ΠΑΟΚ με τον Γαλανόπουλο, λίγη ώρα μετά το χαμένο πέναλτι του Βιεϊρίνια.

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ Αντελίνο Βιεϊρίνια ανέλαβε την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.

Ο παίκτης που έκανε το πέναλτι στον Σβιντέρσκι έδωσε τη λύση στους «κιτρινόμαυρους» στο δεύτερο ημιτελικό. Ο Γαλανόπουλος με κεφαλιά έκανε το 0-1 και έβαλε «φωτιά» στο παιχνίδι.

Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τάνκοβιτς, ο Έλληνας μέσος με όμορφη κεφαλιά νίκησε τον Πασχαλάκη στο 69ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν με τον καλύτερο τρόπο και ανέτρεψαν τα δεδομένα. Ο Κρμέντσικ έκανε αρχικά το 1-1 με τρομερό σουτ, ενώ ο Ζίβκοβιτς στο τέλος έδωσε τέλος στις ελπίδες των «κιτρινόμαυρων».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 2-1: Απίθανο γκολ Ζίβκοβιτς και τελικός!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.