ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ-Άγιαξ: «Έσπασε» τα κοντέρ της τηλεθέασης

ΠΑΟΚ-Άγιαξ: Οι πρωταθλητές μπορεί να μην πήραν την πολυπόθητη νίκη απέναντι στους Ολλανδούς, έμειναν ωστόσο ζωντανοί στη μάχη της πρόκρισης στα πλέι οφ του Champions League. Και έδωσε και μία πρωτιά στο OPEN TV! Το κανάλι, συμφερόντων Ιβάν Σαββίδη, βρέθηκε στην κορυφή του πίνακα της τηλεθέασης κατά τη διάρκεια του αγώνα. Το διάστημα δε (20:30-20:45)...

ΠΑΟΚ-Άγιαξ: Οι πρωταθλητές μπορεί να μην πήραν την πολυπόθητη νίκη απέναντι στους Ολλανδούς, έμειναν ωστόσο ζωντανοί στη μάχη της πρόκρισης στα πλέι οφ του Champions League. Και έδωσε και μία πρωτιά στο OPEN TV!

Το κανάλι, συμφερόντων Ιβάν Σαββίδη, βρέθηκε στην κορυφή του πίνακα της τηλεθέασης κατά τη διάρκεια του αγώνα. Το διάστημα δε (20:30-20:45) που ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα αυτή έφτασε στο 41,5%. Γενικότερα η τηλεθέαση του αγώνα έφτασε στο 36,6% στο δυναμικό κοινό και 35% στο σύνολο.

Με σχετικό δελτίο Τύπου το OPEN TV σημειώνει: «Στην κορυφή της τηλεθέασης ο αγώνας ΠΑΟΚ-Άγιαξ στο OPEN

Ο πολυαναμενόμενος αγώνας ΠΑΟΚ-Άγιαξ που προβλήθηκε αποκλειστικά από το OPEN βρέθηκε στο επίκεντρο του ενδιαφέροντος του κοινού, με την τηλεθέαση να εκτοξεύεται στα ύψη, σημειώνοντας μέσο όρο στο δυναμικό κοινό 36,6% -με διαφορά μεγαλύτερη των 20 μονάδων από το δεύτερο κανάλι.
Η πρώτη μάχη των νταμπλούχων Ελλάδας με τους πρωταθλητές Ολλανδίας κορυφώθηκε στο 39ο λεπτό όταν ο δικέφαλος του Βορρά πήρε το προβάδισμα με 2-1, μετά από γκολ του Μάτος, με την τηλεθέαση στο δυναμικό κοινό να φτάνει σε τέταρτο το 41,5%.

O μέσος όρος τηλεθέασης στους άνδρες 25-54 ήταν 49,2%, φτάνοντας σε λεπτό το 62,1%».

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ποιος Αγιαξ; Ο ΠΑΟΚ χτίζει αυτοκρατορία!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ-Άγιαξ: «Έσπασε» τα κοντέρ της τηλεθέασης», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.