ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ-Νόρντζελαντ 3-0: Έτσι ήρθε η πρώτη νίκη (vid)

Τη νίκη με 3-0 πήρε ο ΠΑΟΚ στο δεύτερό του φιλικό στην Ολλανδία, όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του. Ο δικέφαλος επικράτησε της Νόρντζελαντ, δείχνοντας παράλληλα και καλά στοιχεία στο παιχνίδι του. Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να μην είχε την εικόνα που θέλει και ο τεχνικός Αμπέλ Φερέιρα, αλλά στο δεύτερο τα πράγματα...

Τη νίκη με 3-0 πήρε ο ΠΑΟΚ στο δεύτερό του φιλικό στην Ολλανδία, όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του. Ο δικέφαλος επικράτησε της Νόρντζελαντ, δείχνοντας παράλληλα και καλά στοιχεία στο παιχνίδι του.

Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να μην είχε την εικόνα που θέλει και ο τεχνικός Αμπέλ Φερέιρα, αλλά στο δεύτερο τα πράγματα ήταν αλλιώς. Ο ΠΑΟΚ έπαιξε με διαφορετική ενδεκάδα και βρήκε τα πατήματά του στο γήπεδο.

Έτσι μπόρεσε να σημειώσει δύο γκολ μέσα σε 17 λεπτά και να διαμορφώσει το τελικό 3-0!

Αφήνοντας παράλληλα καλές εντυπώσεις, στο δεύτερο ημίχρονο, ενόψει της συνέχειας. Έχει βέβαια αρκετή δουλειά μπροστά του ο ΠΑΟΚ για να φτάσει στο επίπεδο που θέλει. Αλλά και να αποκτήσει τη διάρκεια που επιθυμεί στο παιχνίδι του.

Δείτε παρακάτω σε βίντεο τα τρία γκολ που σημείωσε ο δικέφαλος στο φιλικό που έδωσε στην Ολλανδία κόντρα στη Νόρντζελαντ. Να σημειωθεί πως σκόρερ στη φιλική αναμέτρηση χρίστηκαν οι Άκπομ, Γαϊτανίδης και Ζαμπά.

Η προετοιμασία του ΠΑΟΚ θα συνεχιστεί επί ολλανδικού εδάφους, με τον Αμπέλ Φερέιρα να περιμένει μεγαλύτερη βελτίωση από τους παίκτες του στα επόμενα φιλικά. Καθημερινά οι Θεσσαλονικείς δουλεύουν σκληρά, έτσι ώστε να μπορέσουν να φτάσουν στο επιθυμητό επίπεδο, ενόψει των επίσημων αγώνων.

Ακολουθήστε το Sportime στο facebook.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ-Νόρντζελαντ 3-0: Έτσι ήρθε η πρώτη νίκη (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.