ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 2-0: Ο Ζίβκοβιτς «εκτελεί» ξανά! (vid)

Ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο ντέρμπι της Τούμπας κόντρα στον Ολυμπιακό με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς.

Ο ΠΑΟΚ πήρε «αέρα» δύο τερμάτων κόντρα στον Ολυμπιακό, με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς να σκοράρει το δεύτερό του τέρμα στην αναμέτρηση.

Ο Σέρβος επιθετικός έκανε το 1-0 κόντρα στον Ολυμπιακό με υπέροχο δυνατό σουτ στο 48ο λεπτό. Στη συνέχεια, έβαλε και το δεύτερο γκολ για τους Θεσσαλονικείς, στο 63ο λεπτό.

Ο Ελ Καντουρί είδε την κίνηση του συμπαίκτη του και με μία εκπληκτική κάθετη πάσα «έσπασε» την άμυνα του Ολυμπιακού. Ο Ζίβκοβιτς πήρε την μπάλα, πέρασε τον Σα και πλάσαρε ιδανικά για το 2-0 του ΠΑΟΚ.

Θυμίζουμε πως ο 24χρονος επιθετικός έφτασε κοντά στο γκολ για τους Θεσσαλονικείς στο πρώτο μέρος. Ο Σέρβος εξτρέμ δέχτηκε μια κάθετη μπαλιά, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, από πλεονεκτική θέση.

Ειδικότερα, στο 32ο λεπτό ο επιθετικός του δικεφάλου έκανε το σουτ από θέση τετ α τετ, αλλά ο Αβραάμ Παπαδόπουλος και ο Σα «μπλόκαραν» το γκολ.